DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

2. 11. 2008

Čestmír Hofhanzl: České postkomunistické panoptikum

Odkaz na článek Čestmíra Hofhanzla, rovněž jednoho z "údů". Cituji:
Výsledek nedávných krajských voleb je dokladem toho, jak lidová tvořivost nastavený příklad dále rozvíjí. Lidé nevěří v žádný pozitivní úmysl, "elita" jim dala dost příkladů, aby se takový superskeptický přístup nastavil a zakořenil (ono v mnoha případech stačilo efektivně podpořit a připomenou nedůvěru zasetou před rokem 89…). Pro jistotu se tak lidé přivinou k tomu, kdo vypadá více nebezpečný a bezohledný. Střílečka a vražda na Paroubkově oslavě zvýšila popularitu jeho party. Již dávno nejsme civilizovaná společnost se smyslem pro fair play – tohle je jedním z viditelných plodů tohoto stavu.

7 komentářů :

 1. Pokud ma Hofhanzl kandiduje na Vysočině na kandidátní listině koalice, na níž jsou již jen další tři jména, je logické, že zrovna jeho voliči do zastupitelstva nezvolí, byť by byl jistě přijatelnější alternativou, než většina těch pánů, které vyjmenovává.

  AHL71

  OdpovědětVymazat
 2. Tyto úvahy jsou poněkud mimo mou rozlišovací schopnost: pokud vím, do žádným voleb jsme již roky nešli jinak než pod coubertinovským "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se". Kdyby někdo náhodou ve volbách uspěl, není vyloučeno, že by byl ze strany vyloučen – za porušení tradice.

  OdpovědětVymazat
 3. A já žil v přesvědčení, že nějaké obecní zastupitele máte.

  OdpovědětVymazat
 4. Vzhledem k tomu, že strana postrádá evidenci členů, takže straníkem se fysická osoba stává prohlášením, nelze ani takovou eventualitu zcela vyloučit. Otázkou je, kolik jich je, když podle mého soudu existuje nepřekonatelná propast mezi mentální kapacitou průměrného člena naší strany a minimálními požadavky na výkon jakékoli veřejné funkce.

  OdpovědětVymazat
 5. Podle volby http://volby.cz/pls/kv2006/kv1211?xjazyk=CZ&xid=0&xv=1&xdz=6&xnumnuts=0 minimálně dva lidé zvolení na kandidátce, možná další v těch koalicích KONS + něco.

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji, to je cenné zjištění: budu stranické vedení informovat.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.