DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

19. 11. 2008

Tantam simiam in via inveniam...

Il y a toujours un fameux singe dans la plus jolie et la plus angélique des femmes!
— Honoré de Balzac


O neotřelý přístup k problematice genderu se pokusili na blogu Nautilus. Záběr tohoto bloggera je celkem vzato fascinující; bohužel, šíři ne vždy odpovídá adekvátní hloubka, s níž jsou jednotlivá themata pojednávána: téměř to někdy připomíná epistemologické závěry slavné cimrmanovské filosofie externismu.

7 komentářů :

 1. Takže dělat si ze mne srandu se vám zachtělo:) Ještě, že neberu zas tak úplně vážně:)

  A to jsem mohl s tím genderem ještě přitvrdit. Mám takovou teorii o manželství, jako podvědomém sexuálním handlu, ale už by bylo na feministy moc:)

  OdpovědětVymazat
 2. Sem s ní: tento machistický blog nečte nejen žádná feministka, ale patrně vůbec žádná žena.

  OdpovědětVymazat
 3. Ale čte ho jeden feminista. A víte, že poturčenec horší Turka:o)

  OdpovědětVymazat
 4. Ale není to nic objevného, tak zkráceně.

  Muž: Potřebuje uspokojit pohlavní pud a touhu po přenešení vlastních genů do dalšího pokolení. Ale má značný problém, oplodnění ženy je velmi jednoduchá operace (optimisté tvrdí,že stačí 3 sekundy:) a on nemá (tedy až do nedávna neměl, ale to matka příroda nevěděla) možnost zjistit, že je ploditelem právě on.

  Žena: Pud ji žene k tomu, mít dítě. Pokud má dobré saminičí znaky, má spoustu nápadníků a je velmi lehké se nechat oplodnit zvláště, když je technologie tak příjemná. Jenže musí vybírat pečlivě. Těhotenství je totiž velká investice, nejde jednoduše vrátit a ona bude v tomto období a krátce po něm potřebovat ochranu a podporu a zázemí. I poté bude potřebovat podporu pro své děti.

  Výsledek: Manželstvím se provede blokace ženiny dělohy pro uskutečnění prozatelného přenešení mužových genů a zato žena dostane jistotu ochrany zejména v době, kdy je nejzranitelnější. Proto také manželova nevěra nebývá tak destruktivní, jako manželčina. Žena nemá biologický důvod žárlit na "nelegální" užití mužova spermatu pokud není narušena ochranitelská povinnost muže vůči ní a jejím dětem.

  Je to docela dobře vymyšlený, oboustranně výhodný kšeft v němž většina rozhodnutí probíhá mimo naše racionální uvažování a proto si ani neuvědomuje, jak "nízké" jsou jeho pohnutky. Básníci mají žně, když nás žlázy s vnitřní sekrecí odměňují za správně provedený akt směřující k zachování rodu:)

  Jiná teorie, vycházející přímo z kvantové termodynamiky říká, že příčinou manželství je entropie. S hromadícími se špinavými košilemi a ponožkami si chlap poradí opravdu jen opravdu stěží :))

  OdpovědětVymazat
 5. Žena nemá biologický důvod žárlit na "nelegální" užití mužova spermatu pokud není narušena ochranitelská povinnost muže vůči ní a jejím dětem.

  A už jste zkoušel vysvětlit některé žárlivé ženě, že její emoce jsou biologicky nepodložené?

  OdpovědětVymazat
 6. "A už jste zkoušel vysvětlit některé žárlivé ženě, že její emoce jsou biologicky nepodložené?"

  Třeba jako: "Neboj, já to nestříkám do ní" :o)

  OdpovědětVymazat
 7. Přiznám, nezkoušel, ale nápad je to dobrý:)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.