DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

13. 11. 2008

Jak "hostovat a monetisovat" stránku s JavaScriptem

Malý čtenář uvedl praktický odkaz na stránku převádějící latinku na azbuku. Zároveň napsal: "Další důvod naučit se Javascript, abych mohl zbastlit něco zcela funkčního (nojo, ale kde to budu hostovat? A jak monetizovat?)"

Rád se mu pokusím pomoci. HTML kód obsahující JavaScript není vůbec nutné nikde hostovat (natož monetisovat), stačí HTML soubor uložit kamkoli na lokální disk a přistupovat k němu methodou file: (prakticky tak, že spustíme prohlížeč, stiskneme Ctrl+O a soubor na disku vyhledáme). Stránku si poté můžeme uložit mezi oblíbené (Ctrl+D), jako by to byla normální internetová stránka.

Kdysi, velmi dávno, když jsem si koupil první přijímač GPS, jsem si takhle napsal konvertor souřadnic ze systému WGS-84 do S-JTSK (tzv. Křovákovo zobrazení), abych mohl polohu, kde se nacházím, zobrazit na mapě tehdejšího Atlasu (tlačítko pro příslušnou funkci už dnes nefunguje a bylo by zbytečné, protože dnešní mapy.cz i Google Maps si s WGS-84 poradí samy).

Program můžete vyzkoušet a inspirovat se jím – zdrojový kód včetně JavaScriptu zobrazíte stisknutím Ctrl+U.

3 komentáře :

 1. To je mi zcela jasné; sám jsem si kdysi takto upravil (aby místo inputu používal textareu na delší textu) a uložil rot13.org - jen mi nějak nedošla možnost přidat si soubor do oblíbených a vždycky jsem ho hledal manažerem souborů.

  Nicméně když už bych takový JS napsal, chtěl bych ho dát online 1) z důvodů principiální užitečnosti lidstvu, protože se mi zdá, že dosud žádný lepší k dispozici není, sebepropagace a i té monetizace 2) protože poměrně často přistupuji k internetu z cizích počítačů a jeden nikdy neví, kdy to budu potřebovat. V podobně jednoduchých záležitostech jsem vcelku příznivcem přesunu na webový model.

  OdpovědětVymazat
 2. Žádný freehosting vám nevyhovuje? Sice to moc nesleduju, maje už čtvtý rok vlastní server, ale dnes jsou freehostingy už s i PHP, MySQL a kdečím jiným.

  OdpovědětVymazat
 3. V principu jistě ano, vždyť by šlo o jednoduchou HTML stránku s JavaScriptovým kódem; ale právě se v nich vůbec nevyznám a nevím, který by byl nejlepší.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.