DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

5. 11. 2008

Nesl jsi prapor, darebáku? Provolával jsi hesla, ničemo? Do vězení s tebou!

Dosti šokující výsledek mělo hlavní líčení s "extremisty" z Národního odporu, neregistrovaného sdružení, které vloni na 1. máje uspořádalo v Brně rozpuštěnou demonstraci. Čtyři obvinění dostali nepodmíněné tresty, tři další podmínku.

Zdá se, že kvalita české demokracie se v tomto směru začíná znepokojivě přibližovat neblahému prvorepublikovému vzoru. Cituji: "Odsouzeni byli lidé, kteří nesli prapory nebo skandovali hesla propagující Národní odpor."

2 komentáře :

  1. Ano, demokracie jako řemen. Neblahé dědictví nacisty Carla Schmitta.

    OdpovědětVymazat
  2. Strana zelených pořádá protidemonstraci na Moravském náměstí a její člen rozpouští onu demonstraci, proti níž je shromáždění Zelěných namířeno, pod Petrovem. Maření výkonu shromažďovacího práva probíhá i v Praze a Plzni.

    Nelze se pak divit, že na pravidla hry ostentativně kašle i druhá strana, jak nedávno předvedla v Janově či na "spontálních demonstracích" v Třebíči a Olomouci.

    AHL71

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.