DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

21. 2. 2009

Uko Ješita z Hradčan aneb Jen ať si pindá

S Václavem Klausem do svěrací kazajky, nazval svoje zamyšlení nad Klausovým bruselským projevem Jan Berwid-Buquoy, a já s ním nemohu než souhlasit.

Země, kde president smí vytvářet vlastní zahraniční politku, na té vládní zcela nezávislou, a vrcholní představitelé jeho zahraniční projevy omlouvají s poukazem na to, že president není za své činy odpovědný, nese více než nápadnou podobnost s obcí Kocourkov.

Ústavní neodpovědnost presidenta si vykládám poněkud jinak; rozhodně si nemyslím, že presidentský mandát bychom měli chápat jako svého druhu "papíry na hlavu" anebo náhradu soudního rozhodnutí o zbavení způsobilosti k právním úkonům. V opačném případě by bylo namístě odložit pokrytectví a za své skutky neodpovědného presidenta svěřit po dobu jeho mandátu citlivé péči Chocholouškových zřízenců.

8 komentářů :

 1. Není mi jasné, co na prezidentově projevu by nemohl Topolánek klidně podepsat.

  OdpovědětVymazat
 2. Leon Kreutzfeld21. února 2009 20:04

  Narcis Pruzinsky aka Putinova kukacka je opravdu bezbreha ostuda globalnich rozmeru. Ten kdyz nekde v zahranici otevre sva prezidentska usta, prepadne me pocit studu a trapnosti. Ja jsem presvedcen, ze opravdu potrebuje papiry na hlavu.

  OdpovědětVymazat
 3. v CR to neni jen Klaus
  v zajimavych nazorech pro a proti pod okazovanym clankem je i tato informace:
  anketa na idnes:
  Souhlasíte s tím, co řekl Václav Klaus v Evropském parlamentu?
  ANO________18 405
  NE ________ 4 641
  -----------------------
  Vas pan president tedy presetoval obavy velke casti(vetsiny?) obyvatel ze stale masivnejsich zasahu do deni v CR, neboli strucne shrnuto jevi se to jako obava LIDU Ceske Republiky ze to bude maly Mnichov? " o nas bez nas"
  Opravnene obavy? nebo ne ? Prikladu pry bylo dost, viz rovne okurky, cukrovou repu ne tak jak v minulosti, taktez vinice, pak jeste to a jeste ono, tech zakazu a prikazu ktere se jevi lidem v CR jako diskriminujici je pry dlouha rada a od toho se odvozune ono vysoke procento lidi nazyvanych Euroskeptiku, s panem presidentem v cele! Co misto silnych slov experta pres politicke vedy, dat na hromadu vsecha pro a proti a udelat pripadne i referendum ?
  Neni to jen CR a jeji obyvatele kteri se boji. Rada malych statu kteri pristoupily do EU tez maji sve vyhrady a obavy.
  Naopak jini jako treba Polsko si umi sve vyhrady rici. Neni toto cesta i pro CR ?
  Sorry ze zahranici Vam do toho detailne nevidim, ale Vaseho presidenta bych si nedovolil povazovat az zase za tak velkeho hlupaka ci dokonce i vice, jak je v odkazovanem clanku liceno, obvzlast kdyz podle pruzkumu vyjadril obavy vysokeho poctu svych obcanu.
  howk

  OdpovědětVymazat
 4. Tyto ankety nevypovídají o ničem. (Relativně) seriosní průzkumy veřejného mínění ukazují něco jiného, klausovský eurospektismus (což je jen křečovité hledání nového nepřítele, v notách Kremlu) sdílí malá menšina populace. Poznáte to ve volbách, klausostrana dostane mnohonásobně méně hlasů než rozhádaná ODS.

  OdpovědětVymazat
 5. Boží mlýny melou někdy dost rychle, každopádně dost strašlivě! Může být pro Narcise Ješitu hroznější osud než že je pro srandu králíkům svému lidu, Evropě a de facto celému světu?

  OdpovědětVymazat
 6. TP: křečovité hledání nového nepřítele, v notách Kremlu
  To jsem nevěděl, že máš Morbus Doleschali v téže zhoubné míře jako Peters...:-(((

  OdpovědětVymazat
 7. Jenže Klaus nedávno dostal z Kremlu medaili za úspěšné šíření ruského vlivu. Tos nevěděl? Ty nevíš za koho kope?

  OdpovědětVymazat
 8. Může být pro Narcise Ješitu hroznější osud ...

  On to ale neví a nikdo mu to neřekne.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.