DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

16. 3. 2009

Ministr si neporučil

Bylo asi naivní myslet si, že si ministr vnitra přikáže upustit od průtahů, ale rozhodnutí o svém rozkladu z 11. 12. 2008 jsem přesto, snad v mladické zaslepenosti, na základě své stížnosti očekával. Nestalo se nic. Proto mi nyní nezbylo než podat na ministerstvo správní žalobu.

Připomínám, že žádostí o informace jsem se dožadoval kopie stanov občanského sdružení, přičemž Nejvyšší správní soud jednoznačně judikoval, že takovou informaci nelze žadatelům odpírat. Přesto ministerstvo vnitra mou žádost odmítlo, na rozklad, o němž je povinno do tří týdnů rozhodnout, už čtvrtý měsíc nereaguje a stížnost na průtahy prostě hodilo do koše. Až si pak jednoho krásného dne přijde pro informace exekutor, nastane veliké divení a obviňování ve stylu karlovarských výhrůžek trestním oznámením a žalobou na ochranu dobré pověsti právnické osoby, že…?

A pokud se týká "respektu" ministerstva k judikatuře NSS, začínám mít dojem, že si pánové na ministerstvu poněkud popletli dělbu moci: soudy mají být nezávislé na exekutivě, nikoli exekutiva na rozhodování soudů!

3 komentáře :

  1. S "nezávislostí" exekutivy na justici se setkávám v poslední době stále více. Zřejmě je to poslední výron legalismu, kdy si exekutiva myslí, že nemusí respektovat "nezákonné" rozsudky.

    OdpovědětVymazat
  2. Koukám, že Vás nová hračka baví. Nejsmutnější na tom, že že patrně nelze jinak.

    OdpovědětVymazat
  3. Není tak nová: exekuce ve Źďáru byla už šestá, pokud jde o informace. Dvakrát obec Hajany u Brna, dvakrát ministerstvo spravedlnosti, Karlovy Vary, Žďár.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.