DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

29. 10. 2009

O slavnosti a (dekorovaných) hostech

Neviděl jsem to, ale muselo to být cosi na způsob Polanského Plesu upírů: dva výkonní umělci, kteří získali slávu v období zmírněné komunistické represe a díky své bezpáteřnosti a nedostatkům charakteru se dokázali udržet v přízni mocných i publika všech dalších režimů, obdrželi řád, který se běžně uděluje za zásluhy právě opačné. Dlužno podotknout, že dekorováni byli presidentem, který sám neměl s předlistopadovým režimem vážnějších obtíží a disidentem se stal, až když to začalo být výhodné – takříkajíc se zpětnou účinností.

Metál dostali – řečeno s Kunderou – dva idioti hudby; ke všemu svolní augusti komunistického panoptika, dobře vycvičené opičky, jejichž citlivým čumáčkům nikdy nečinilo problém vyčenichat, kde se bude napříště rozdávat nejlepší krmení. Zkrátka skuteční hrdinové pro tento národ a tuto dobu.

A že opět ostrouhali bratři Mašínové a Milan Paumer? Ale jděte, to přece byli odporní vrahouni, vždyť nám jejich příběh tak krásně zahráli jiní augusti v Majoru Zemanovi! Pokud někdo v této zemi dostane metál, tak nikoli Mašínové, ale právě tihle normalisační herci. Že přeháním a planě moralisuji? Snad, na svou obhajobu bych si přece jen dovolil podotknout, že první z nich, Jan Tříska (filmový Paumer), už státní vyznamenání .

4 komentáře :

 1. Byli to odporní vrahouni. To ten Gott aspoň nikoho nezamordoval.

  OdpovědětVymazat
 2. Je vrah vraha vrahem?

  Me nadzvedl proslov te pani co se odvazala v Narodnim muzeu a pak dostala na Hrade placku. Spinave sudetacke penize! Ty ruske jsou ciste, samozrejme.

  OdpovědětVymazat
 3. Je vrah vraha vrahem?
  Samozřejmě. Mimochodem, koho zabil ten pokladník - "vrah", jak říkáte?

  Je to sice směšná šaškárna, ale vcelku i já oceňuju víc někoho, kdo zpívá než někoho, kdo vraždí...

  OdpovědětVymazat
 4. To je takové to malé, domácí moralizování. Ten byl vrah, ten zase zpíval komunistům - fůůůůůůůj. Akorát oba stojí na jiné straně "spravedlnosti". Zato jsou si obě strany stopro jisty, že mají pravdu. Kdyby na těchto extrémech nestál pokrok, bylo by to k popukání.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.