DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

1. 1. 2010

Klaus dvakrát jinak

Vstup do nového roku nám ozvláštnily dva presidentské projevy Václava Klause. Kuriosní ovšem je, že ten, který se ukázal být pouhou mystifikací, se po stránce obsahu i formy jeví být daleko zajímavějším než projev oficiální, tentokrát v míře vyšší než obvyklé opatrný, nicneříkající (ba dokonce nicnenaznačující) a vůbec jaksi okrájený, přikrčený a nedomrlý.

To projev fingovaný měl docela jiné grády: nechybělo nic z typicky klausovské rhetoriky a demagogie, útoky na Evropskou unii, tohoto nového, neocenitelného nepřítele české pravice, insinuace vůči soudcokracii, výpady proti ekologistům i proti sudetským Němcům, ohrožujícím vlastnická práva českých občanů (tzv. ius cleptendi), zkrátka svěží, podařené publicistické dílko.

A tak mne nad oběma projevy napadá, zda by nebylo vhodné obnovit prvorepublikovou tradici a k presidentskému titulu opět nezačít doplňovat monarchický přídomek; výběr adequatního by nemusel být složitý: po Presidentu-Osvoboditeli a Presidentu-Budovateli nyní President-Bavič nebo, řečeno tradičněji, President-Kašpar.

3 komentáře :

 1. Aha. Tak dík. Nuže navrhuji:
  President-Osvoboditel
  President-Budovatel
  President-Oběť
  President-Budovatel (tentokrát sovětské kolonie)
  President-Vrah
  President-Ožrala
  President-Suchar
  President-Milovaný agent
  President-Zapomnění
  President-Humanitární bombardér
  President-Narcis Kašparovič Ješitenko

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.