DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

15. 2. 2010

Pozvánka pro otrlé

Mírně otřesen jsem obdržel pozvánku na mezinárodní konferenci Zločiny komunistických režimů, pořádanou Ústavem pro studium totalitních režimů, nad níž převzal záštitu premier Jan Fischer, do r. 1989 člen KSČ.

Copak ten člověk doopravdy ztratil soudnost? Je to přibližně stejně vkusné, jako kdyby se konala konference o holokaustu pod záštitou Adolfa Eichmanna nebo Rudolfa Höße!

Aktualisováno.
Ústav mi na dotaz ústy Neely Winkelmannové sdělil, že "pan premiér celou svou biografií a osobní zkušeností ztělesňuje nešťastné 20. století. Je však výjimečný tím, že byl schopen nahlédnout svůj omyl a že se veřejně za své členství v KSČ před oběťmi režimu omluvil."

No řekněte, není to báječné, mít v čele vlády osobnost, která se dokáže za minulé chyby omluvit? Tedy, ehm, přesně ve chvíli, kdy to začne být výhodné?

Kolega Bohumil Doležal uděluje v podobných situacích Bobříka vyčůranosti, já bych mohl na jeho tradici navázat putovní Cenou Jaromíra Štětiny!

5 komentářů :

 1. Ano, někteří lidé nemají žádnou soudnost.

  OdpovědětVymazat
 2. Bez hroší kůže do politiky nelez. Já se nedivím už ničemu, ani Štětinovi...

  OdpovědětVymazat
 3. Ovšem. Myslím, že pan Fischer celou svou biografií ztělesňuje něco podstatně jiného než 20. století…

  OdpovědětVymazat
 4. Nejlepší premiér co jsme kdy měli a vy mu nedokážete odpustit tu rozpustilost mládí. U mě mu to odpustili i tvrdí komunistobijci z Nezvědavce...hle, jaká tolerance se v nich skrývá!

  OdpovědětVymazat
 5. Ta putovní Cena Jaromíra Štětiny je bezvadný nápad, pojďme ji začít udělovat:)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.