DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

20. 2. 2010

Slepá skvrna Jiného práva

Je cosi shnilého v komunitě českých právnických yuppies. Zatímco ke všem ostatním důležitým rozhodnutím domácích soudů se na blogu Jiné právo objevovaly během několika hodin až dnů analysy a komentáře, k rozhodnutí o rozpuštění Dělnické strany přistupují bloggeři zcela jiným způsobem: nejenže k němu na Jiném právu dosud nevyšel ani jeden blogpost, ale nemilosrdně jsou censurovány jakékoli zmínky o DS v komentářích. Mlčí i Tomáš Sobek a Daniel Krošlák na Teorii práva.

To je signálem, že sami bloggeři si uvědomují mimořádnost toho, co se ve středu u Nejvyššího správního soudu stalo, a protože positivně by o verdiktu psát dost dobře nemohli, uložili si kolektivního bobříka mlčení. Kompromitace věrohodnosti NSS se tak infekčně šíří. Kdo další bude držet basu? A jestlipak tento syndrom zasáhne i tištěné právnické časopisy?

Aktualisováno.
Deficit promptně napravil Zdeněk Kühn.

3 komentáře :

 1. Ano, je cosi shnilého na Jiné právu. Nebo že by autoři těch analýz o DS rozhodovali, takže jim komentování nepřipadá vhodné, stejně jako jim nepřišlo vhodné u rozhodnutí o nerozpuštění?
  Ale ne, konspirační teorie o prohnilosti a nerovném přístupu bude pravděpodobnější.

  OdpovědětVymazat
 2. Také já jsem marně čekal, kdy se na Jiném právu objeví komentář rozsudku nad Dělnickou stranou. (Samozřejmě od jiného autora než člena senátu, neboť ti řekli vše ve znění rozsudku.) Ale nedočkal jsem se.
  K. Dlouhý

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Šmakale, o DS rozhodovali 2 členové redakce. Ti mohli klidně mlčet, nikdo by jim to nevyčítal, i když třeba soudce Baxa nemlčel.

  Mlčení ostatních členů redakce si vysvětluji tak, že nechtějí kousnout do kyselého jablka; zejména se obávají nelichotivých kommentářů. A zakázat diskussi a priori jim nejspíše přijde hloupé.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.