DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

15. 3. 2010

Kraj Vysočina

Jak zřejmo ze zprávy ČTK, kraj Vysočina má být přejmenován na Kraj Vysočina. Své pochybnosti jsem měl už ve chvíli, kdy kraj Vysočina nebyl v rozporu s logikou pojmenován Kraj Vysočina, nýbrž kraj Vysočina; nyní, zdá se, na to přišli i krajští zastupitelé a přejmenování kraje Vysočina na Kraj Vysočina navrhují. Hodně peněz za velice málo musiky, s ohledem na to, co všechno bude potřeba změnit, řekl bych…

4 komentáře :

 1. Boze muj tak at si to pisou s velkym K, nikomu to vadit nebude...

  JG

  OdpovědětVymazat
 2. To byste si tedy tu samosprávu představoval jako Hurvínek válku: taková změna vyžaduje ústavní zákon :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tvůrci novely ústavního zákona o vytvoření vyšších územních samosprávných celků tj. ústavního zákona č. 176/2001 Sb. - byli to poslanci angažovaní v tzv. reformě veřejné správy - nahradili v odstavci 10 znění "Jihlavský kraj se sídlem v Jihlavě" zněním "Vysočina se sídlem v Jihlavě". Slovo kraj v tomto odstavci vůbec není. Přestože se pochopitelně běžně hovoří o kraji Vysočina nebo o Kraji Vysočina?
  Autorem tohoto návrhu na změnu názvu kraje byl nejspíše sám tehdejší hejtman Jihlavského kraje a nynější předseda Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal.

  OdpovědětVymazat
 4. De lege lata můžete hovořit o kraji Vysočina, podobně jako o městě Tábor nebo obci Dolní Lomná, ale nikoli o Kraji Vysočina, protože takto označený vyšší územní samosprávný celek neexistuje.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.