DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

29. 10. 2010

Česká wikipedie aneb Blbovláda trvá

Jak mí čtenáři-pamětníci vědí, z české wikipedie jsem odešel před pěti lety poté, co jsem seznal, že není možné tvořit encyklopedii pod dohledem zakomplexovaných a nevzdělaných individuí, která si usurpovala moc nad ostatními, jež nyní terorisují. Ihned poté jsem si založil Iuridictum a nemyslím, že by mi po stránce encyklopedického vyžití něco chybělo: Iuridictum je v oboru, o němž pojednává, dodnes podstatně kvalitnější než wikipedie.

Přesto zamrzí, když mi některý z funkcí obdařených pitomců zničí starou a dobrou práci. Naposledy se tak stalo v článku Zuzana Navarová, do kterého jsem napsal několik odstavců. Letos v květnu, jak jsem až nyní náhodou zjistil, mi jedinec vystupující pod přezdívkou Kacíř udělil trestnou šablonu a mou editaci odstranil, neboť prý porušuje autorská práva.

Po dobrém jsem mu pokusil vysvětlit význam citace a ustanovení § 31 autorského zákona, leč marně: nápravy jsem se nedomohl, bylo mi pouze arogantně sděleno, že chci-li, mohu jeho vandalismus odstranit sám.

To samozřejmě neudělám a z wikipedie se opět s pokrčením ramen vzdaluji: jakou si ji udělali, takovou ji mají.

4 komentáře :

 1. ono to je asi vsude, i kdyz v jinych formach treba na anglicke wikipedii zcela dominuje (v clancich jakkoli slovenskych) madarska a pravicova propaganda. Zkuste treba opravit clanek o Robertu Ficovi. I presto, ze na tento biograficky clanek o zijici osobe se aplikuji nejprisnejsi pravidla na uvadeni zdroju a neutralitu a objektivitu, nepodari se vam to! Dokonce vam god-kingove budou vracet neozdrojovane pomlouvacne texty. jg

  OdpovědětVymazat
 2. Nicméně v řadě "sporných" témat je englická wiki aspoň jakžtakž vyvážená, zatimco český překlady jsou ořezaný ve stylu příručky marxismu-kapitalismu a znatelně cinknutý směrem k "oficiální" verzi.

  OdpovědětVymazat
 3. Česká wikipedie je určena jazykově nevybaveným lidem a nestojí za nic. Je dobrá snad jen k tomu, aby se člověk od něčeho dozvěděl český název, což ale vždy nefunguje.

  OdpovědětVymazat
 4. No, že jsou jiné interpretace Pravdy, to by jednoho tak nepobouřilo, ale třeba tady je druhý odstavec přesně obráceně, což je opravdu trapné.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.