DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

17. 2. 2011

Bulvární okénko: Vytuneloval jsem Britské listy

Ano, je to tak, a po letech na útěku mne temná tunelářská minulost dostihla. Ke zločinu došlo v r. 2001–2 a odhalil mne Fabiano Golgo, a to nejprve na svém blogu na aktuálne.cz. Když jsem redakci zdvořile upozornil, že informace obsažené v blogpostu jsou difamační a s odkazem na rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení i civilního soudu požádal, aby byl text odstraněn, bylo mi promptně vyhověno. Golgo, který se s tím patrně nemohl smířit, difamaci publikoval, v extended versi, na svém novém blogu a vyzval mne, abych, troufnu-li si, provozovatele zažaloval.

Mohl bych samozřejmě žalovat přímo jeho, ale nevím, proč bych to dělal. Vždyť celkem o nic nejde: český soud, o jehož kvalitě nemá asi nikdo z nás valného mínění, rozhodl v můj prospěch, Golgo s rozsudkem nesouhlasí, ale protože nemůžeme věc předložit žádnému lepšímu, např. německému, soudu, budeme se prostě s tímto resumé oba dva muset nějak naučit žít.

19 komentářů :

 1. Tomáši, jak se tuneluje levicový zpravodajský server? Rád bych se poučil, třeba se mi to někdy bude hodit :)

  P. S. Můj osobní názor je, že Golgo je magor.

  OdpovědětVymazat
 2. Calumniare audacter, semper aliquid heret.

  No a pokud Blisty rejžují podobně jeko Deník referendum, který potřebuje 300000 měsíčně na...no nevím na co, když je čtu, tak opravdu nevím...tak bylo co tunelovat :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Co rika druha strana?

  jg

  OdpovědětVymazat
 4. Golgův blog, resp. oba, má své kouzlo, odhaluje mimo jiné:
  - že je Golgo opravdu hysterka

  - že neumí diskutovat a argumentovat jinak než svinskými náznaky, na které se těžko reaguje (jakési fotky apod.)

  - že chtěl spáchat trestný čin vstupem do bytu, kde Pecina bydlel, nebo ho dokonce spáchal, z textu to není jasné. Jak to bylo? To, že byt patřil Čulíkovi to neospravedlní, jde o to, že tam někdo bydlel.

  - jak si homo představuje, že normální chlapi tunelují z bankomatu 10 000 a musí je jet utratit v Karlsbadu s blondýnkama.

  - že existuje tajemný Pecinův kufřík, prosím Tomáše o vysvětlení, zda nejde o upgrade Zemanova kufříku.

  Vinc

  OdpovědětVymazat
 5. Konecne hodnotne zpravy pro zdejsi zenske ctenarky. U latinskeho Gigola jsou krasne, graficky provedene a s velkymi fotografiemi hlavnich akteru.. Nejake Listy, financne ohrozene, udajne tunelovani pred 10 lety, to mne nezajima,- cunici si to meli pohlidat- ale informace o osobnim zivote pana Peciny jsou nadmerne vyzivne.
  Podle fotky pana T.P. u Gigola by se nezadane slecny naivne domnivaly, ze tento sympaticky vzhlizejici pan je takovy nevinny pohodar a ejhle, ono to je jinak!! On laka a obelstuje (cim?) nic netusici devcata na eroticke modelovani..Fotografuje je a kupuje si blondyny. Jiste za ucelem nejake sexualni neresti!!
  Budu muset ihned varovat me kamaradky z Tesca, vzdyt on ten jovialni Tomas muze byt dokonce nejaky zakukleny erotomansky maniak!
  S pozdravem
  vase Maruska Kratochvilova,
  Karlovy Vary

  OdpovědětVymazat
 6. Přemýšlel jsem, jestli mám vystavit rozsudky nebo spíš ty erotické fotografie, případně obojí, ale nakonec jsem se rozhodl, že ponechám své čtenáře v napětí a budu se spolu s nimi těšit, co o mně Golgo prozradí v dalším dílu (nevěřím, že tak pikantní blog by zůstal u dvou postů!).

  OdpovědětVymazat
 7. Pravda ovšem je, že mě tehdy tahle fáze občanské války v BListech dosti šokovala.

  OdpovědětVymazat
 8. S potesenim sleduji, ze i na ceskem internetu je legrace a hysterky nemusi byt jen rodu zenskeho...:-)

  OdpovědětVymazat
 9. U Golga člověk nikdy neví, paní Danielo.

  OdpovědětVymazat
 10. Golgo s rozsudkem nesouhlasí, ale protože nemůžeme věc předložit žádnému lepšímu, např. německému, soudu, budeme se prostě s tímto resumé oba dva muset nějak naučit žít.
  Proč by ne? Vzhledem k tomu, že Golgo je brasilský občan, jeho obecným soudem je brasilský soud. A podle § 15 ZMPS: „Nároky na náhradu škody, nejde-li o porušení povinnosti vyplývající ze smluv a jiných právních úkonů, řídí se právem místa, kde škoda vznikla, nebo místa, kde došlo ke skutečnosti, která zakládá nárok na náhradu škody.“ Vzhledem k tomu, že Blogspot má sídlo v USA, spor by se řídil US právem.

  OdpovědětVymazat
 11. Nehovořil jsem o osobnostním sporu, ale o sporu, který skončil pravomocným rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 2 (v nákladovém výroku ještě změněným usnesením Městského soudu v Praze), podle něhož jsem se na úkor BL neobohatil.

  OdpovědětVymazat
 12. S potesenim sleduji, ze i na ceskem internetu je legrace a hysterky nemusi byt jen rodu zenskeho...:-)

  Pro mě bylo nejpoučnější, že jsem si uvědomil, že někteří homosexuálové jsou heterofobní :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud to bylo na mne: Ano, existuje zde pravomocné rozhodnutí. Nicméně nic nebrání Golga žalovat u lepšího soudu, než je český.

  OdpovědětVymazat
 14. Ale žádný jiný soud už nepřezkoumá to rozhodnutí o "nevytunelování", a o to mi šlo. I brasilský soud by jím byl vázán.

  OdpovědětVymazat
 15. Princip O. J. Simpson přeci platí do značné míry i v ČR. Takže přezkoumá.

  OdpovědětVymazat
 16. Nikoli. Princip O.J. je založen na tom, že v trestním řízení se uplatňují jiné zásady pro hodnocení důkazů (beyond reasonable doubt, resp. in dubio pro reo), takže i ve zproštěné věci lze v civilním řízení dospět k závěru, že ke skutku došlo. Nikoli, že by se daly civilním soudem přezkoumávat jiné civilní rozsudky. Toho by Golgo mohl theoreticky dosáhnout jedině v případě, kdyby tvrdil, že má důkazy, které se v předchozím řízení, jehož nebyl účastníkem, nepoužily, ale to on netvrdí, pouze říká, že soud dospěl k chybnému závěru.

  OdpovědětVymazat
 17. Ano, souhlas. S nejvyšší pravděpodobností by prohrál i v Brasilii.

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 19. Tunelář je oblíbená nadávka, i já ji schytal. 10 let stará hádka zajímavá není, ale ty erotické fotky mladých oklamaných dívčin, to by mohlo být zajímavější:) Mě ty bestie nějak pořád a pořád nechtějí sedat na lep, jak to děláte:)

  Není nad to, když buzík hodnotí sexuální chování normálních lidí:)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.