DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

12. 2. 2011

Jiří Fiala půjde znovu do vězení

Copak ten člověk nemůže někoho počestně zavraždit, znásilnit, okrást nebo prostě jen spáchat něco normálního? Proč trestní agenda Ing. Jiřího Fialy budí již roky těžko vyvratitelný dojem, že tu máme co do činění nikoli s textem úřední listiny, ale s některou z Haškových povídek?

Fialův nejnovější zločin měl spočívat v tom, že vyskočil i se spisem z okna soudní budovy a poté se popral s justiční stráží. Prý pohrdání soudem a útok na veřejného činitele. S útokem tedy nevím, vyskytly se, pravda, případy, že zaň bylo označeno jednání spočívající v pasivním odporu, ale připusťme, že Fiala prchající se spisem mohl některého justičního strážce tímto uhodit po hlavě, čímž mu mohl způsobit např. nevratné zploštění služební čepice.

Ale nepodmíněný trest?

11 komentářů :

 1. Neznám kauzu, pro kterou byl souzen a co ho dohnalo k tak zoufalému činu. Pokud by byl souzen nespravedlivě nebo pro bagatelní věc, je jeho čin pochopitelný a měl by být uložen symbolický trest, pokud nezpůsobil justiční stáži nějaké zranění.

  OdpovědětVymazat
 2. Ad anonym: Jednalo se o (vinou české justice již mezitím zcela nesmyslnou, neboť synovi bylo loni 18) opatrovnickou kauzu, zbytečné nějak blíže komentovat. Že ten spis asi po 10 letech sbalil a odnesl oknem, tomu se vůbec nelze divit. Blíže viz Estébácký rozsudek z Kolína.

  OdpovědětVymazat
 3. a hned na to se Fiala s justiční stráží popere znovu :-) K213 sice tvrdí, že tu potyčku vyvolala justiční stráž, ale video na soudcích spíš ukazuje, že za to může Fiala.

  OdpovědětVymazat
 4. Podle mě to pan Fiala už moc hrotí. "Odebrat" případ soudu; to by ho neměl rád žádný režim. Ta potyčka s justiční stráží je pak už jenom kuriózní tečka.

  OdpovědětVymazat
 5. JzP: Otázkou je, co jiného než "odebrat" soudu by člověk měl dělat v případě, že soudy zcela maří smysl a účel svého rozhodování tím, že nejsou schopny/ochotny rozhodnout až do doby, kdy jsou již obě děti zletilé a spor se stává evidentně bezúčelný. Víte, ono děti nejsou restituce nebo dědictví, kde se při značné míře dobré vůle těch 10 let ještě tak nějak ztratí.

  OdpovědětVymazat
 6. aby ho lidově-demokratický režim nesešrotoval jak pavla wonku

  OdpovědětVymazat
 7. citace z rozsudku: "Svědek odešel nahlásit vedení soudu tutu situaci, ODCHOD Z OKNA neviděl..." :-)
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 8. Prirovnavat opravdovou obet k sociopatovi J.F. je urazkou posmrtne pamatky pana Wonky...

  OdpovědětVymazat
 9. Přeháníte, Danielo. JF má "svojské" methody, ale když vyhrajete u ESLP a zjistíte, že ani to s českými soudy nehne, taky začnete vidět rudě a budou vás napadat militantní myšlenky. Ono je div, že po takové zkušenosti zatím žádného soudce nevyhodili oknem.

  OdpovědětVymazat
 10. Proč by nešlo přirovnávat sociopata k sociopatovi?

  OdpovědětVymazat
 11. http://www.youtube.com/watch?v=EaElMmXxLp4&feature=related

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.