DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

7. 3. 2011

Legie aneb Národ sobě

Doslechl jsem se, že ministerstvo obrany připravuje oslavu stého výročí vzniku československých legií, nákladem nějaké půlmiliardy korun.

Výtečně: za ty peníze se jistě konečně podaří zdokumentovat, co všechno legionáři na Sibiři ukradli!

18 komentářů :

 1. To je IMHO vůči legiím poněkud nespravedlivé, ovšem oslava za půl miliardy je o několik řádů jinde, než by měla být...totiž že stát by na ni neměl dát ani korunu.

  OdpovědětVymazat
 2. Leon Kreutzfeld7. března 2011 14:14

  Jen aby ty prachy nerozkradli potomci tech legionaru. Uz se vi, jestli to vp. Vondra da tem z ProMoPro jako minule? Ti uz s tim maji zkusenosti z ozvuceni predsednictvi EU.

  Yamato-san ma pravdu, je ostudne, ze tito ouradove rozhazuji stovky milionu na takove pitomosti, zatimco na dulezitejsi veci se nedostava a stat zdime danove nevolniky stale vic.

  OdpovědětVymazat
 3. Deserce k nepříteli se oslavuje. Fakt dobrý.

  Oldřich

  OdpovědětVymazat
 4. Jako byste nevěděl, že pro dnešní papaláše je oslava Legií asi tak na stejné úrovni jako pro bolševiky vzývání dělnické třídy. Je to taky vítaná šance vrazit rypák do státního žlabu a pěkně si zamlaskat.
  Bohužel legionáři už nejsou v kondici nakopat papalášům řiť.

  OdpovědětVymazat
 5. A s oslavami se muselo počkat, až legionáři vymřou, aby při nich papalášům nezavazeli...

  Stejně by někdo měl fundovaně zpracovat to "carské zlato", co se z něj pak stal "zlatý poklad republiky", který nakonec ležel (a možná přitom i trochu změnil podstatu) v Bank of England, aby byl nakonec Tošovským a spol. proměněn ve "vysoce likvidní dluhopisy"...

  OdpovědětVymazat
 6. A co takhle VI.odboj založený k stému výročí vzniku československých legií... :)))

  OdpovědětVymazat
 7. Když si vezmu, že ta hovada, tedy pardon, co to melu, demokratičti zvolení zástupci lidu, kvůli 2 GKč za platy doktorů, ohrozili celé zdravotnictví a teď budeme slavit za 0,5 GKč partičku vojenských zběhů s velmi pochybnou motivací k boji na cizím území, tak se musím smát. Mít procento těch peněz vyhozených za oslavy Února, VŘSR, legionářů, 68tníků, sameťáků, Palachů, Masaryků, -caustů, osvoboditelů a dalších momentálně uznávaných hrdinů a událostí, byl bych v žebříčku Forbes pořádně vysoko:)

  OdpovědětVymazat
 8. Existují dva národy, jimž je vlastní sebenenávist. Židé a Češi. V případě Čechů se ale jedná o typickou sebenenávist po čecháčkovském způsobu - nízkou, hloupou, masovou a vydávanou za znak intelektuální úrovně. Jak ubohé. Jak nedůstojné. Jak trapné.

  OdpovědětVymazat
 9. Gogo se mýlí. Dnešní Česká republika nenavazuje na tradici první Československé republiky (včetně její tradice legionářské). Nanejvýš verbálně, a to ještě velmi vlažně.

  Dnes je v kursu Rakousko-Uhersko, monarchismus a dokonce i plíživá rehabilitace Protektorátu Čechy a Morava (který "nebyl tak špatný", srovnáme-li ho s "hrůzovládou komunistů a Rusů" po roce 1948).

  Legionáři byli "dezertéři, kteří zradili svou zemi a rozkradli Rusko". "Praví hrdinové" bojovali vitam et sanguinem za svého panovníka a svou vlast. To, že šlo fakticky o velkoněmecké (a částečně velkomaďarské) zájmy (Rakousko v té době přestalo hrát svou úlohu ochrany Střední Evropy před Německem a Ruskem) ničemu nevadí. Žijeme přeci v německém prostoru a to dobré v naší kultuře je přeci německé. (Navíc mají dobrá auta a kvalitní potraviny.)

  Kruh se uzavřel. Typický moderní Čech je opět Čechem rakouským, totiž čecháčkem. Rozmach a sebevědomí meziválečného Československa zemřely s meziválečnou generací Čechoslováků. Nakazili jsme se v roce 1938 a rok 1968 nám definitivně zlomil páteř.

  OdpovědětVymazat
 10. "Rozmach a sebevědomí meziválečného Československa zemřely s meziválečnou generací Čechoslováků."

  Zjistěte si něco o našem cestovateli Fričovi z té doby. Ten byl sebevědomý a rozmáchlý, ale o té ČSR říkal něco úplně jiného.

  OdpovědětVymazat
 11. Ad Starý pán: Ano, A. V. Frič neměl rád Beneše a kritizoval poměry v republice (například se mu zdálo, že čsl. politika je příliš mírná ve vztahu k sousedům a Beneš příliš ustupuje). Ano, A. V. Frič byl sebevědomý a rozmáchlý. A?

  OdpovědětVymazat
 12. Gogo se snad mýlí, ale nikde proboha netvrdí, že dnešní ČR navazuje na tradici ČSR.
  Gogo se ve svém komentáři s opovržením vyjadřuje na adresu dnešních papalášů.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejste přesný, pane Anonymní, Frič přímo nazýval tehdejší vládnoucí v čele s Masarykem za zkorumpovanou sebranku. To jsem tím myslel.

  OdpovědětVymazat
 14. Ad Gogo: Reagoval jsem na "Jako byste nevěděl, že pro dnešní papaláše je oslava Legií asi tak na stejné úrovni jako pro bolševiky vzývání dělnické třídy.". Je možné, že jsem Goga nepochopil. Je-li tomu tak, samozřejmě se Gogovi omlouvám.

  OdpovědětVymazat
 15. Ad Starý pán: Myslím, že na Vaši pýthickou poznámku jsem reagoval přiměřeně přesně.

  Jinak máte samozřejmě pravdu, A. V. Frič často (a bez důkazů) obviňoval čsl. vládnoucí politiky z obohacování se. (Beneš byl dokonce kvůli tomu interpelován v horní komoře parlamentu.)

  Na druhou stranu - Beneš dle svého tvrzení odmítl požadavek A. V. Friče na místo velvyslance v Jižní Americe, údajně pro zjevnou neschopnost žadatele tento post zastávat.

  Ale moje otázka zůstává, Starý pane. Jaká je relevance toho všeho?

  OdpovědětVymazat
 16. Ad Starý pán: Tak to jste zvolil velmi špatný příklad, Starý pane. Jak co do osobnosti A. V. Friče, tak co do způsobu ilustrace Vaší myšlenky.

  OdpovědětVymazat
 17. To je Váš názor. Já mám jiný. Zejména ten, že ve Vašem úvodním příspěvku vůbec nemáte pravdu. A s osobností Friče také ne. A to je vše.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.