DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

30. 4. 2011

Už zase se perou

Nejdřív piš, pak přemýšlej. Touto osvědčenou publicistickou zásadou se zdají řídit aktéři nejnovějšího skandálu, sporu mezi Židovskou obcí v Praze, potažmo Ligou proti antisemitismu, a hnutím D.O.S.T.

Začalo to tím, že židovská obec vydala Zprávu o stavu antisemitismu v ČR za rok 2010. Tu pojala v barokní šíři a vedena vzpomínkou na nedávno vzplanuvší (a mezitím již pomalu uhasínající) morální paniku okolo Ladislava Bátory, označila jím vedenou iniciativu D.O.S.T. nálepkami neofašistická, šovinistická a xenofobní. Své dílo korunovala výrokem: Přesto, že iniciativa D.O.S.T. existuje v ČR již čtyři roky, chápeme ji jako poměrně nebezpečný fenomén, nejen pro české Židy, ale pro celý demokratický vývoj ČR.

D.O.S.T. ovšem reagovala neméně pitomě, když místo aby věc přešla mávnutím ruky, vyzvala židovskou obec k veřejnému pokání spojenému s odvoláním inkriminovaných výroků, a připojila kolekci hrozeb žalobou, trestním oznámením a podobnými parafernáliemi postkomunistické současnosti.

Do třetice se ozvala Liga proti antisemitismu a ústy své přitroublé protagonistky Věry Tydlitátové nazvala reakci D.O.S.T.-u hrubým útokem a vyhrožováním představiteli židovské obce. Což samozřejmě text není, anobrž jest pouhou hrubou záplatou hrubému pytli.

A poučení neboli Belehrung, s. Pavlendo?

Jestliže židovská obec chce evidovat antisemitské incidenty, nechť tak činí – a je to konání potřebné, protože antisemitismus je pro společnost objektivně velkým nebezpečím – ale neměla by tyto incidenty sama vyvolávat, aby nepřipomínala fotbalistu, který dal protihráči žlutou kartu. A Věra Tydlitátová? Ta zůstává živoucí demonstrací hesla, že nejhorší ze všeho je iniciativní blbec; běda kause, jíž se tato jemná dáma rozhodne pomáhat!

Aktualisováno.
Obávám se, že bátoriáda pokračuje.

16 komentářů :

 1. No nevim, asi bych taky reagoval pitomě, když by mě někdo takto napadal.

  OT - s novým layoutem je Slepecká hůl neuvěřitelně zasekaná.

  OdpovědětVymazat
 2. D.O.S.T. ovšem reagovala neméně pitomě, když místo aby věc přešla mávnutím ruky, vyzvala židovskou obec k veřejnému pokání ...

  To od Tebe opět není čestné. Děláš, jako by dnes jít společenským životem s puncem antisemity byla nějaká prkotina. Není tomu tak! Aspoň zatím ne, dokud nebude svět opravdu rozdělen na Židy (a s nimi šábesboje) a antisemity. Co podle Tebe měla D.O.S.T. udělat? Mlčet? Nekydají na ně už tak dost bláta? Ještě obvinění z antisemitismu? Název článku na Yamatově blogu je zcela přesný!

  OdpovědětVymazat
 3. Leon Kreutzfeld30. dubna 2011 12:40

  A co asi mame delat, kdyz vyhrozuji Zidum? Pani Vera spravne pochopila, ze zde se nejedna o zadnou drobnou sarvatku, ale o cilenou provokaci, ktera ma zjistit, zdali zmanipulovana ceska spolecnost bez odporu prijme otevrene antisemitske projevy. Kdyz si to nechame libit, co prijde potom? Budou se zase lepit nalepky, nebo se rovnou prejde na stavbu plynovych komor? Jen vice takovych Tydlitatovych!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...az budete ztydlitatovani....

   Vymazat
 4. No nevim, asi bych taky reagoval pitomě, když by mě někdo takto napadal.

  Proti nálepce se přece nelze bránit, Yamato, to byste měl vědět, a hlavně by to měl vědět Bátora.

  OT - s novým layoutem je Slepecká hůl neuvěřitelně zasekaná.

  Chci s tím něco dělat, ale zatím nevím, co. Nový design se mi líbí a nerad bych se ho vzdal.

  OdpovědětVymazat
 5. Přečetl jsem si Zprávu o antisemitismu a manifest DOST a dospěl jsem k názoru, že Zpráva má pravdu. Prohlášení DOST vykazuje zcela jasné znaky neonacismu: anticko-křesťanské kořeny (nikoliv žido-křesťanské, že ano), jakási hodnota "autentického" náboženství (co to je, to "autentické"?), hodnota národa pro utváření osobnosti. A k tomu náckové přidají ještě pár naprosto nezpochybnitelných bodů co se týče manželského svazku muže a ženy, nedoktnutelnost soukromého vlastnictví, atd, aby ze sebe udělali běžné aktivisty za pozitivní cíle. Mám ale z toho pocit, že se jedná o naprosto marginální jev v české společnosti týkající se počtu stovek maximálně nějaké tisícovky lidí, takže se snad ani tím není vůbec nutno nějak zabývat. Jsou prostě daleko důležitější věci...

  OdpovědětVymazat
 6. Přečetl jsem si Zprávu o antisemitismu
  Kde? Já jsem ji nikde nenašel.

  anticko-křesťanské kořeny (nikoliv žido-křesťanské, že ano)
  Ano, máte pravdu: „Uznávám západní, anticko-křesťanské kořeny naší tradiční kultury a odmítám její účelové „úpravy“ v duchu tzv. politické korektnosti.“ Jenže to může být jen reakce na stejně nesmyslně pitomý pojemžido-křesťanské“ kořeny.

  jakási hodnota "autentického" náboženství (co to je, to "autentické"?), hodnota národa pro utváření osobnosti.
  Jestli toto je pro Vás neonacism, tak nevíte, o čem mluvíte.

  OdpovědětVymazat
 7. František Novák30. dubna 2011 15:56

  Hledal jsem špatně nebo ta zpráva není v plném znění na webu?

  OdpovědětVymazat
 8. Není, alespoň já jsem našel jen Židovských listech.

  Leho, co je neonacistického na anticko-křesťanských kořenech?

  OdpovědětVymazat
 9. Leho, co je neonacistického na anticko-křesťanských kořenech?

  Napsal jsem, že se jedná o jeden ze znaků. Samy o sobě by ty anticko-křesťanské kořeny nebyly nijak neonacistické, ale ve spojení se vším ostatním není vůbec pochyb, o co se tady vlastně jedná.

  ... nesmyslně pitomý pojem „žido-křesťanské“ kořeny. ...

  Proč nesmyslně pitomý? Dnešní soubor hodnot západní civilizace vychází ze židokřesťanské kultury, která je definovaná jak starodávným judaismem, tak Ježíšovým učením, což je, jak známo, křesťanství, že ano. Jestli jste o tom neslyšeli, tak vězte, že Ježíš byl Žid (nebo žid?) jako poleno. No a odtud pojem žido-křesťanská civilizace...

  OdpovědětVymazat
 10. Tomáš Pecina řekl(a)...
  Velmi přeháníte, domnívám se.


  V čem přeháním? Mohl byste upřesnit?

  OdpovědětVymazat
 11. To za mne z větší části učinili již jiní. O "zcela jasných znacích neonacismu" bych v žádném případě nemluvil.

  OdpovědětVymazat
 12. Samy o sobě by ty anticko-křesťanské kořeny nebyly nijak neonacistické, ale ve spojení se vším ostatním není vůbec pochyb, o co se tady vlastně jedná.

  Nemáte náhodou bratra v Brně soudním znalcem? :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Proč nesmyslně pitomý?
  Protože křesťanství je synthesou židovství a hellénismu.

  OdpovědětVymazat
 14. Křesťanství sice pochopitelně z židovských kořenů vychází, jak se sluší hlásat i pontifikovi v dnešní radostné době, ale po krátkém čase se k sobě začali mít křesťané a židé jako pes a kočka a tudíž se nadále ovlivňovali pramálo.
  Židé se navíc dali na talmudismus a tím se odcizení ještě prohloubilo. Produktem Talmudu je i Žid sekularizovaný, oblažující nás různými nápady...

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.