DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

1. 7. 2011

Šetříme

Vyšel jsem si včera na večerní procházku. Když jsem krátce před jedenáctou vyrazil, první, co jsem, vyšed z domu, spatřil, byl kropicí vůz, an projížděje Seifertovou ulicí směrem do centra (Pražáci by ten směr asi nazvali z centra, ale my Žižkované víme své) intensivně kropí. Tentýž vůz jsem pak spatřil v opačném směru, rovněž v akci, těsně před jednou.

Je pravda, že včera v Praze pršelo jen trochu a větší déšť je očekáván až dnes, ale přesto se nemohu zbavit obsedantní představy, že onen vzorný komunální podnik, jemuž kropicí vozy patří, se na nějaké počasí neohlíží a kropí ulice podle harmonogramu, klidně i v dešti.

5 komentářů :

 1. vidim, pane Pecino, ze jste dnes kreativni v jinem oboru.
  Pokud si pamatuji, tak Seifertova ulice je dlouhatanska prochazka od Cechova sadu...
  Leda, ze.....:-)

  OdpovědětVymazat
 2. To se patrně pletete. Seifertova vede od Bulhara (sady jsou tam také, Vrchlického, ale těm se už roky v Praze neřekne jinak než Sherwood, podle úrovně bezpečnosti zajišťované tam policií) přes Sladkovského náměstí a končí v pravotočivé zatáčce, kde na ni navazuje Táboritská.

  OdpovědětVymazat
 3. Nu, mam to ulozene asi tak, ze jestli Seifertova byla drive Kalininova, tak ta lezi za sady F.Riegra, dost daleko od ulice Trebizskeho, kde bydlela moje teta...

  OdpovědětVymazat
 4. Legrační je, že ten kropicí vůz (podle mých informací jel v pátek víc než jednou tam a zpět) zablokuje poměrně nadlouho dopravu v ulici, protože od té zatáčky u Alberta až k zastávce Husinecká jezdí auta po tramvajových kolejích a snadno se to tam ucpe, vzhledem k tomu, že to kropení je pomalé.

  OdpovědětVymazat
 5. Danielo, leží za Riegrovými sady, Rajskou zahradou a VŠE. Máte to správně, dříve se jmenovala Kalininova.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.