DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

16. 5. 2012

Sudetoněmecké krajanské sdružení podává první kasační stížnost

Náš spor s ministerstvem vnitra o registraci Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku pokročil do dalšího levelu: poprvé se dostáváme k Nejvyššímu správnímu soudu, který posoudí, zda je správné usnesení, jímž nám Městský soud v Praze upřel procesní způsobilost. Proti usnesení podáváme kasační stížnost.

O jejím výsledku nemám valných ilusí. Soudci NSS opakovaně prokázali, že jsou loyalní, bázliví a stačí, aby exekutiva jen trochu zadupala, a už srazí paty a rozhodují tak, jak je jim přikázáno. Jsou to – na rozdíl od daleko samostatnějších a odvážnějších soudců ústavních – prostě takoví pejsci na mazlení, dobře vycvičení, konformní postkomunističtí soudci.

3 komentáře :

 1. Není vždy tak zle: D8

  Radek Mikula

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ta adresa je trochu jiná NSS k D8

  OdpovědětVymazat
 3. Prostudoval jsem si rozhodnutí MS, a myslím, že jeho odůvodnění je přesvědčivé. Ve věci jde o situaci, kdy zákon umožňuje dva (nebo i více) výkladů, které jsou legitimní, a soud se musí k některému z určitých důvodů přiklonit. Myslím, že hned nemusíte házet invektivy nebo obviňovat soudy ze závislosti na exekutivě.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.