DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

25. 9. 2013

Telemarketing

Miluji tyhle pokusy, jak se Češi snaží převzít zahraniční obchodní modely. Kupříkladu dnes: z čísla 777466995 mi zavolala dáma a představivši se jako Bratková z Telefónica O2, otázala se, zda hovoří s majitelem mého telefonu. Hovor byl arci krátký a ač to ze záznamu není patrno, ukončila jej ona a nikoli já, nejspíše poté, co jí došlo, že mi dnes nic neprodá, ani kdyby se rozkrájela podélně i napříč. Ano, miluji tyhle pokusy, jak Češi přebírají zahraniční obchodní modely…

Pro nedůvtipné – jsou-li snad mezi ctěným čtenářstvem tací – dodávám, že skutečný zaměstnanec Telefóniky velmi dobře ví, jak se jmenuje majitel telefonního čísla, na které volá, a rozhodně, ale rozhodně mi nebude telefonovat z aparátu patřícího dle prvního trojčíslí nikoli O2, nýbrž Vodafonu. Takže fail, zkuste to znovu, Bratková!

13 komentářů :

 1. 3 vteřiny... Logika ve Vašem podání, p. Pecino, je neúprosná a geniální... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V závěru můžete slyšet, jak se nadechuji k dlouhému proslovu, vůči oné dámě asi ne moc lichotivému – a ona mi to takhle překazila! :-)

   Vymazat
 2. Moc nechápu tu explicitnost vůči Čechům. Vy víte, do jaké míry je pražské vedení české pobočky Vodafone skutečně české a jakou má míru volnosti vzhledem k procesům definovaným (zahraničním vedením) pro celou skupinu?

  Stejný případ jsem zažil s T-Mobile, kdy prý tato společnost najala externí firmu, které předala čísla s požadavkem, aby zákazníka zpracovali na nějaké nabídky. Ti pohůnci neměli kompletní informaci, tak se taky ptali zda mluví s vlastníkem a rozhovor byl velmi podobný jako ten Váš - kde jste vzali moje číslo? -od TM -ten zná i moje jméno, takže nejspíš lžete ..... posléze dotazem na TM jsem se dozvěděl, že soudruzi z TM nedomysleli nelogičnost takového postupu, ovšem prý většině zákazníků to nepřišlo vůbec divné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestliže se představím jménem společnosti, za kterou nejsem oprávněn ve smyslu ustanovení § 20 ObčZ jednat, dopouštím se potenciálně i podvodu.

   Vymazat
  2. Pane Pecino, tohle mne zaujalo. Jako bývalý pracovník v telemarketingu si osobně pamatuji početné případy, jak přišel klient s požadavkem na tvorbu telemarketingové kampaně a smluvně nás zavázal k užívání názvu jména jeho společnosti v rámci kampaně. Jak se zde tedy může jednat o trestný čin podvodu, když důvodem jednání bylo dodržování smluvních závazků dohodnutých a schválených oběma stranami? Rád si přečtu vaše zdůvodnění.

   Vymazat
  3. To je velmi prosté. Uvádíte druhého, v daném případě oběť marketingu, v omyl ohledně oprávnění té osoby jednat za vaši společnost. Pokud tak způsobíte škodu, může jít o podvod, pokud jinou než materiální újmu, o poškození cizích práv.

   Vymazat
  4. Korektní formulace zní: "Dobrý den, tady Bartková, volám vám v zastoupení společnosti Telefónica O2."

   Nerozumíte-li tomu, nic si z toho nedělejte, jednaní něčím jménem a v jeho zastoupení si laici pletou téměř vždy.

   Vymazat
 3. Telemarketing je téměř teror. Stala se mi tato historka: pomocí telemarketingu se mě pán snažil přesvědčit, že si mám za 6euro měsíčně nechat zablokovat ostatní telemarketing, a už mě nebudou otravovat. Takže vzor mafie: "Zaplaťte nám za to, že Vás necháme na pokoji"

  OdpovědětVymazat
 4. Dotaz k tématu: Ony existují šedé databáze telefonních čísel, které telemarketingové společnosti mezi sebou navzájem sdílejí nebo přímo prodávají. Z hlediska právního, ten kdo využije databáze čísel, které nikdo neměl právo využívat, dopouští se nějakého přečinu anebo jde veškerá odpovědnost na toho, kdo databázi prodal ? p.z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě porušuje zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Ale ÚOOÚ se o to nestará, ten má na práci zajistit, aby obce nezveřejňovaly zápisy ze zasedání zastupitelstev, aby byly utajeny platy státních zástupců a aby Penc nemohl vystavovat registry EZO.

   Vymazat
  2. aby byly utajeny platy státních zástupců
   Nikoliv. Uklízeček.

   Vymazat
  3. "Opakovaná stížnost

   Vážení pánové Tuscany, Hejlíku a Žůrku,

   obdržela jsem Vaše sdělení k mé stížnosti, proto jsem se rozhodla reagovat a trvat na tom, abyste se mojí stížností znovu zabývali.

   Musím přiznat, že s ohledem na pověst Vašeho úřadu a odbornou kvalitu úředních osob (viz k tomu blíže blog http://paragraphos.pecina.cz nebo soutěž Otevřeno x Zavřeno) bych byla spíše překvapena, kdybyste se mou stížností řádně zabývali a vypořádali se s obsáhlou argumentací. Namísto toho se alibisticky odmítáte stížností zabývat s tvrzením, že..."

   Vymazat
 5. Já mám spíše problémy s telemarketingem ze zahraničí. Češi se na mě dostanou málo kdy. Ale ujišťují vás, že je to úplně stejně hloupé jako u nás. Osobně podle aktivity honkongských prodejců akcií předpovídám nastávající krizi:)

  cnemo

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.