DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

10. 10. 2014

Volby

Aby nemohly vznikat jakékoli pochybnosti: odcházím volit, přičemž v obecních volbách dostane můj hlas Koruna Česká, s tím, že dvěma křížky podpořím kandidáty koalice DSSS a ND, které osobně znám a vážím si jich, totiž Patrika Vondráka a Ladislava Budze. Ve zbytku je pro mne tato koalice nevolitelná. V Praze 1 Koruna nekandiduje, pročež se zdržím. Pokud jde o volby senátní, do obálky jim nejspíš něco neslušného namaluji (snad to komise nevyhodnotí jako platný hlas pro kandidátku ANO…).

Aktualisováno.
Vandasovci vyjádřili nad výsledkem voleb nadšení, neboť získali celých šest mandátů. Blahopřejeme: bylo to jen o 638 méně, než kolik dostali v r. 1998 jejich předchůdci, Sládkovi Republikáni. Myslím, že u vedení této strany sebereflexe nehrozí. – Podobně enthusiastická je i Konservativní strana – tři mandáty, to je výsledek vysoko nad reálné možnosti strany.

19 komentářů :

 1. Váš obrázek s neslušností je na facebooku momentálně nedostupný. Takže mohu pouze domýšlet jaká tykadlová rebelie to mohla být. Devátá a dvanáctá pozice, já bych tyto známé osobnosti dal ještě výše. Snad se strana která má převážně příznivce kteří odmítají chodit k volbám dostane přes 1% Kamínek

  OdpovědětVymazat
 2. Patrika Vondráka zamýšlím podpořit také, i když ho osobně neznám. Udělal jsem si obrázek jenom z jeho textů, jak vidím, tak asi správný.

  Q.

  OdpovědětVymazat
 3. Leon Kreutzfeld11. října 2014 14:57

  Videl jsem pred chvili Vaclava Klause,a zda se, ze je po odchodu od koryta politikou znechucen podobne jako vetsina ovcanu.

  Ja si myslim, ze nejmravnejsim postojem je nevolit, tudiz nepropujcovat zvolenym zastupcum lidu legitimitu. Jedine tak je mozne pozdeji mit pravo kritizovat je od pullitru piva.

  Lide si dnes u voleb mohou vybrat, zdali se nechaji znasilnit medvedem nebo gorillou, ale pri kazde volbe implicitne musi hlasovat pro znasilneni. Neucast je proto nejblize volbe "none of the above," tak jak ji pred casem pro americke presidentske volby prosazoval Ralph Nader.

  Zatim toto sve stanovisko vsak podrobuji kriticke reflexi a dale ho vyvijim.

  OdpovědětVymazat
 4. Nemáte nějaký vzor žaloby na neplatnost komunálních voleb? Prokazatelně mi (či mé ženě) neuznali dva a nejspíš cca 4 hlasy v komunálních volbách. Jsem srozuměn s tím, že výsledek nezměním, ale jde mi o princip, aby se ukázalo, jak bylo v obvodě skutečně hlasováno.

  Jakub M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volebních stížností jsem podával několik, ale žádnou pro podobnou banalitu. Najdete si je na Paragraphu pod tagem "volby".

   Vymazat
 5. Vondrák nebyl kandidátem DSSS, ale ND. Členku Konzervativní strany na kandidátce Kasla jste do magistrátu nevolil? Jakub M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevolil, nevšiml jsem si jí.

   Vymazat
  2. Pane Pecino, netrapi Vas to, ze jste jako volic strany, ktera ma pod 5% vlastne okraden o Vas hlas (tedy pokud jsem s neprehledl)?
   Myslite, ze se s necim takovym da neco delat?
   Co hromadna zalobana CR za nedodrzovani ZLPS?

   Vymazat
  3. Ani moc netrápí, ve světle toho, že tato strana má setrvale pod 0,1 % a kdyby měl být její volební výsledek vyjádřen adekvátním podílem na rozhodování, museli by jí půjčovat jednoho poslance na hodinu měsíčně.

   Vymazat
 6. Pane Pecino, doteď jsem měl dojem, že Vondráka a jim podobné zastupujete proto, že považujete za nesprávné, aby byli za vyjadřování svých extrémních názorů trestně postihováni. To je přístup, s nímž do velké míry souhlasím.

  Tím, že jste jim dal svůj hlas, jste se ovšem s jejich názory a s názory Národního odporu, které propagovali a které jsou skutečně odporné, do jisté míry ztotožnil a tím jste mě dosti zklamal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechci předjímat, ale myslím, že vaše (anonymni) zklamání přežiji.

   Vymazat
  2. Ztotožňujete se s názory Národního odporu? Pokud ne, jak můžete volit politika, jehož největší politický počin byl lepení samolepek propagující toto hnutí?

   Vymazat
  3. Neztotožňuji se s názory NO (jsem monarchista), ale mohu volit politika, který byl čtrnáct měsíců ve vazbě za to, že údajně lepil jeho samolepky, aniž by ve vazbě podlehl nátlaku a např. začal vypovídat proti spoluobviněným. Stejně tak bych mohl volit Rodovou-Dupovou, kdybych měl tu možnost. Nevím, co je na tom tak složitého k pochopení.

   Vymazat
  4. Pro me to je ovsem nepochopitelne take, coz nemeni nic na tom, ze si u Vondraka a Dupove vazim jejich pevneho postoje. Nikoliv ovsem jejich nazoru, o Budzovi ani nemluve - clovek, ktery ve svych textech pouziva metafory typu "bily orel" a "cerny mrak" - boze, vzdyt je to dospelej chlap, uz by mel mit rozum :-)

   Vymazat
  5. Tak se klidně pohoršete, místa je tu dost.

   Vymazat
  6. Proc bych se mel pohorsovat, to je Vase vec, Vase volba, tu Vam nikdo nemuze brat :-)

   Vymazat
 7. Volby v Karlově Studánce jsou opět ohroženy, starostka vyškrtla voliče
  http://www.denik.cz/z_domova/volby-v-karlove-studance-jsou-opet-ohrozeny-starostka-vyskrtla-volice-20141009-81q4.html

  Na Ústecku se prý kupčilo s hlasy pro ODS
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2014/na-ustecku-se-pry-kupcilo-s-hlasy-pro-ods_320839.html

  Pětistovka za hlas i svoz voličů, kritizují sdružení korupci u voleb
  http://zpravy.idnes.cz/s-hlasy-se-kupcilo-na-severu-cech-i-moravy-hlasi-nevladni-organizace-11f-/domaci.aspx?c=A141013_121834_domaci_kop

  V Praze 10 se kupčilo s hlasy pro Zoufalíka a ODS. Budou se přepočítávat?
  http://www.metro.cz/v-praze-10-se-kupcilo-s-hlasy-pro-zoufalika-a-ods-budou-se-prepocitavat-121-/co-se-deje.aspx?c=A141013_134804_co-se-deje_row

  Romové žádali za svůj hlas po volební komisi poukaz na pohoštění zdarma
  http://brno.idnes.cz/za-hlas-jidlo-zdarma-slibovali-v-brne-dvh-/brno-zpravy.aspx?c=A141011_165603_brno-zpravy_daj

  Za kolik se dá koupit volební hlas Roma? Ukázalo se to nejen v Kadani a Bílině. A není to žádná drahota, čtěte...
  http://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/okres-chomutov/6634-za-kolik-se-da-koupit-volebni-hlas-roma-ukazalo-se-to-nejen-v-kadani-a-biline-a-neni-to-zadna-drahota-ctete.htm

  Skrytá kamera zachytila v Bílině obchodníka s hlasy, platil 300 korun
  http://usti.idnes.cz/obchodnik-vymenil-ciste-listy-za-vyplnene-a-zaplatil-zjistili-aktiviste-1qv-/usti-zpravy.aspx?c=A141011_120843_usti-zpravy_jpl

  OdpovědětVymazat
 8. Dobry den pane Pecino, opravdu povazujete politickou linii ND za neco hodne podpory?
  Pro ilustraci jedna z perlicek, aneb s kym si zeman na ruske ambasade podava kliku...:
  http://www.nebruselu.cz/20140307e.htm
  DS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politickou linii NS věru za hodnu podpory nemám. Můj hlas byl podporou konkrétních lidí, ne uskupení, za něž kandidovali (a kdyby jen vzdáleně hrozil jeho volební úspěch, hlas bych si velmi pravděpodobně rozmyslel).

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.