DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

25. 1. 2016

Ze sociálních sítíCo? No přece pomník TGM ve Valašském Meziříčí!

2 komentáře :

 1. Tak si nalejme čistého vína, kdo to byl TGM:

  - na začátku populista, jehož největším činem bylo komentování případu Anežky Hrůzové na té (jak se později ukázalo) politicky "správné" straně.
  - pak běžný protihabsburský agent pana Wilsona, vlastizrádce, který pomáhal zničit funkční a poslední skutečně suverénní stát na našem území.
  - pak loutkový místodržící, které vybudoval stát, jenž ho přežil o 9 měsíců a geopoliticky vymazal střední Evropu z mapy. TGM je přímo modelovým příkladem špatného politika
  - propásl šanci na normální vztahy s místními Němci, která vyústila v oboustrannou katastrofu
  - nepřímo se podílel na rozpoutání WWII
  - vybudoval komický kult vlastní osoby, podporovaní místní uměleckou smetánkou (tzv. umělcům vždycky obvykle chybí prozíravost a rádi lezou mocným tam... viz. K. Čapek) a prvoplánovým nacionalismem (prezident "osvoboditel").
  - po většinu doby svého "prezidentování" se choval jako škrkavka naložená do formalínu - zakonzervovaná fosílie, sloužící k prezentačním účelům
  - z pro mne nepochopitelných důvodů se ještě dnes vydávají citáty z jeho "tvorby" za absolutní moudro. Je to asi jako by chtěl někdo studovat moderní fyziku na základě Aristotelových výroků:)

  Ale jako kuriozita je pravidelné stavění a rušení pomníku sranda:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "- propásl šanci na normální vztahy s místními Němci, která vyústila v oboustrannou katastrofu"

   Tohle je dost legrační, anonymní Krystlíku. Protože šance na normální vztahy s místními Němci spálilo už jejich chování při stavbě Národního divadla, případně důvody proč Tyrš musel založit Sokola, místo aby mohl spolupracovat se Schmidtem. A řada dalších podobných událostí. S takovým terénem už toho Masaryk moc dělat nemohl, ať už by chtěl nebo nechtěl.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.