Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Snad neprozradím nic intimního, když se přiznám, že k senátním volbám letos nepůjdu.

Úřadující senátor Martin Mejstřík (US-DEU) by byl volitelný, kdyby býval před rokem 1989 projevil trochu víc statečnosti a trochu méně kariérismu, Zdeněk Schwarz, šéf pražské záchranky, kterého nominovala ODS, pro mě nepřichází v úvahu kvůli straně, která ho nominovala, podobně jako Pavel Klener (KDU-ČSL), Michaela Kocába (Strana zelených) budu moci zvážit, až vrátí okradeným DIKům peníze, které získal z fondů Trend (byť je zřejmě sám nevytuneloval, finančně z nich v nemalé míře profitoval), další havlostraník Martin Stránský by byl karikaturou na senátora, a jestliže levicové strany nominovaly dvě šedé myšky, o nichž jsem v životě neslyšel, zbývá jeden kandidát do počtu (Bohumil Vejtasa za jakousi SOSPRAHu) a pak Petr Hannig kandidovaný SZR+ČSNS. SZR neznám, tipoval bych, že půjde o Stranu Za Republiku, zato ČSNS ano. Takže pro letošek by bylo vymalováno…
Komentáře   
0 # Jan Vaněk jr. 2008-10-17 18:55
U všech všudy, vy neznáte Stranu zdravého rozumu a její úžasnou hymnu?

Mě Schwarz odpuzuje i osobně kvůli strašlivým půl soběstředným, půl rádoby-populistickým žvástům v pražské příloze MFD, kde mu

Strana zelených s malým, prosím.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Vodník 2008-10-17 19:04
Myslím, že bych v Česku rovněž nevolil. Už dávno tvrdím, že země je zralá na defenestraci nebo jakoukoli jinou formu přeměny - skutečné, ne sametového podfuku.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Tomáš Pecina 2008-10-17 19:17
Děkuji, už je to opraveno. Nevím, zda mne to omlouvá, ale při orthografické analyse jsem si položil, patrně nevhodně, otázku, zda jsou skutečně zelení :-(
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # cnemo 2008-10-17 20:30
Ve všech satelitech není koho volit, protože ti lidé nezastupují občany své země, ale někoho úplně jiného. Není to Češích, je to o moci
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Vodník 2008-10-18 10:00
Tomáši, nejsou tam teď ještě nějaké ty cikánské partaje? Možná by bylo možno volit nějaou tu Romskou iniciativu. Představ si, kdyby vyhrála volby! Kradlo a lhalo by se stejně, ale aspoň by byla sranda a muzika!
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Jan Vaněk jr. 2008-10-18 16:23
Co se týče Vejtasy a Strany občanské sebeobrany - vidím, že nejste v rozesílači mašíblů Petra N. To se vám bude tohle odvolání líbit.

Nějak to souvisí se spolkem "Občané za svá práce", bojujícím z mně nejasných důvodů o to, aby v Praze taky byly krajské volby. Výrazněji jsem si ho povšiml až při protirichterovské demonstraci před magistrátem, na kterou nějak poskytli svolavatelské služby, za což po skončení roztáhli své podpisové archy.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
0 # Tomáš Pecina 2008-10-18 16:43
Díky.

S podobnými případy přicházím do styku téměř denně. Nejsložitější je klientovi vysvětlit, že "foto šťastné rodiny se smějícím se dítětem" je sice hodnotný artefakt, ale především by měl v odvolání vysvětlit, v čem přesně se soud I. stupně zmýlil.

Ne vždy se to povede. Otřesný zážitek jsem zaznamenal s klientem, emigrantem připraveným v 90. letech o nemovitý majetek, který si vymínil, že prvních deset bodů odvolání si sepíše sám, a já mohu začít bodem jedenáct. Okresnímu soudu i žalovanému sice velmi působivě vynadal, ale odvolačku pak spektakulárně projel.

Je mi líto každého, kdo není schopen elementární sebereflexe a takhle si zbytečně škodí.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Přidat komentář