DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

8. 2. 2009

Bez komentáře

Video (doporučuji zhlédnout v HD kvalitě) ke dvěma thematům, nedávno na tomto blogu diskutovaným: plastice Entropa a angličtině českých politiků.

Nevím, jak video zapůsobilo na ctěné čtenáře, ale já se dosud nacházím ve stavu nejhlubšího šoku: proboha, jsou toto vysocí představitelé státu, jehož jsem občanem!? Žádám, aby mi za tohle trapné představení ihned vrátili vstupné!

10 komentářů :

 1. Vondrova angličtina je děsivá (vyrovná se Špidlově franštině), Vicenové o něco lepší. Ta neznámá mladá dáma také nemluvila právě brillantní angličtinou.

  Za mnohem horší však považuji Vondrovu neochotu převít odpovědnost a úděsný směšný ostrakismos Černého.

  Topolánek pro jistotu nemluví anglicky vůbec. Jsem zvědav, kdy se toho nechutného postkommunismu zbavíme.

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem to ani nedoposlechl. Tenhle člověk byl 4 roky velvyslancem v USA?! Já jsem po dvou letech mluvil líp než on! Jak vidno, k získání důležitého postu není rozhodující kvalifikace.

  Jestli on těm svým řídícím orgánům dobře rozumí - nebo ho úkolují přes tlumočníka? :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Vicenové o něco lepší

  Asi ano, i když tvary jako [sentenzis] nebo [senčuri] studuschopnému člověku nahánějí ruměnec do tváře.

  OdpovědětVymazat
 4. Na Vondru hodně vzpomíná ve svých memoirech Jan Drábek. I na zamini-angličtinu, např. na to, že corps se tam zásadně vyslovovalo jako corpse; zejména ve spojení diplomatic corps to muselo znít pikantně!

  OdpovědětVymazat
 5. Leon Kreutzfeld13. února 2009 10:54

  Ja jsem to takhle nejak cekal, takze nejsem prekvapen prijemne ani neprijemne. Vondra ma sice strasny prizvuk, ale jinak jeho anglictina je imho zcela funkcni, vzdyt nakonec snad prednasel nejakou geopolitiku na NYU Prague. Skoda ze ti mladi umelci meli jazykovou barieru a nepodarilo se jim toto zajimave dilko dostatecne osvetlit a omezili se jen na trapne omluvy.

  OdpovědětVymazat
 6. Faktem ovšem je, že svůj projev četl, takže o funkčnosti bych hovořil spíš u toho, kdo mu to připravoval.

  Mám ostatně dojem, že z něj bude za pár let, nejpozději po smrti Havla,diplomatic corpse.

  OdpovědětVymazat
 7. Leon Kreutzfeld13. února 2009 13:54

  Zhruba v pulce odpovidal Vondra na par otazek bez pripravy a I tam se domluvil, I kdyz bylo evidentni ze nejake hlubokomyslne uvahy v cizim jazyce z hlavy nevytlaci.

  Jako "jelen v zari reflektoru" tam pusobi vsichni ucinkujici. Vypadaji jako banda skolaku, ktere si pozval reditel k sobe protoze kourili na zachode. :-))

  Ta anglictina tu trapnost uz jen podtrhuje, pritom to mohlo dopadnou daleko lepe, kdyby to nejaky charizmaticky a schopny recnik zabalil do nejakych pseudointelektualnich zvastu, ta Entropa je zajimava a prodavat ji jako "ja to tak nemyslel, penize vratim a zachod sundam", to je pod uroven.

  OdpovědětVymazat
 8. LK to zanalysoval naprosto přesně.

  kdyby to nejaky charizmaticky a schopny recnik zabalil do nejakych pseudointelektualnich zvastu
  Kde ho vzít a nekrást?

  OdpovědětVymazat
 9. Leon Kreutzfeld13. února 2009 17:23

  "Kde ho vzit a nekrast?"

  Clovek, ktery hovori bez problemu anglicky, uvolnene pracuje s medii a v zapadnim svete je doma, je Tomas Etzler, toho casu zpravodaj CT v Cine. Parkrat jsem ho videl na CNN a to je asi jeden z mala Cechu, ktery by v techto podminkach nevypadal jako ten prislovecny jelen. Nekoho takoveho si meli najmout na 6 mesicu jako tiskoveho mluvciho predsednictvi.

  Mozna i ten Klvana by byl prinosem, prece jen neni hlupak a s lidmi od tisku by patrne umel jednat lepe nez s domorodci v brdske pivnici. Ale ten uz je po tom uadauovem vyprasku pro takovou roli asi nepouzitelny.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.