DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

3. 2. 2009

Jak pohoršit českého novináře

Příslušníci Policie ČR se ve služebním styku oslovují "vole" – to je všeobecně známá skutečnost, nad níž by se neměl pozastavovat nikdo místních poměrů aspoň minimálně znalý. Co je ovšem podivuhodné, je totální převrácení hodnot v článku o vratimovské korupční kause. Zatímco fakt, že policisté si při plnění služebních povinností opakovaně řekli o úplatek, za což by je soud v každé normální zemi poslal nejméně na deset let za mříže, se tady chápe jako něco přirozeného, takřka nehodného zpravodajovy pozornosti, český novinář je ostentativně pohoršen nad tím, že zkorumpovaní dopraváci spolu nehovoří ve stylu doporučení Dr. Gutha-Jarkovského, nýbrž tak, jak spolu normálně lidé mluví. Je korupce mezi policisty ještě zprávou anebo musejí korupčníci udělat něco dalšího, zpravodajsky významného, aby se do novin vůbec dostali?

1 komentář :

  1. No, já bych Petru Sasínovou pochválil za to, že na rozdíl od pražských dilettantů zná pojem "státní zástupce" a "obžalovat".

    Pohoršený byl podle mne státní zástupce: "Odposlechy ze služebních aut jsou důležitým důkazem, který svědčí také o lidských kvalitách a kulturnosti těchto takzvaných strážců zákona".

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.