DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

10. 4. 2009

Senát 8 Ca vrací úder

Moje radost byla předčasná: dnes jsem obdržel dva rozsudky Městského soudu v Praze (rozsudek 1, rozsudek 2), v nichž se soud (až na decentní "obíčko") sice již nezpěčuje názoru Nejvyššího správního soudu, ale zato rozhodl, že mi nepřizná náhradu nákladů zastoupení advokátem, celkem tedy bratru nějakých 35 tisíc korun (jak je zřejmé z rozsudků, procesní vývoj byl bouřlivý a vydání konečného rozhodnutí předcházely v obou případech tři kasační stížnosti).

Nad touto mírou sveřepé pomstychtivosti mi nezbývá než nechápavě kroutit hlavou – a podat ústavní stížnost, o jejímž osudu budu na tomto blogu informovat.

3 komentáře :

 1. možná jsem špatně četla, jenom jsem to proletěla a hledala něco o těch nákladech, ale neviděla jsem ,jak zdůvodnili, proč vám nepřiznali náklady na právní zastoupení. jak to zdůvodnili? Nebo to tam opravdu nepíšou?

  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. no tak to je potom na co, takové rozhodnutí? myslela jsem, že se v českém právu obvykle odůvodňuje , proč se soud rozhodl, jak se rozhodl....podle mě je to zmetkovitý výtvor.
  to tam můžou psát rovnou výrok :-))))
  Hanka

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.