DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

1. 6. 2010

Dělnická strana rozpuštěna

Usnesením svého prvního senátu Ústavní soud odmítl ústavní stížnost Dělnické strany a potvrdil tak verdikt Nejvyššího správního soudu o jejím rozpuštění, jenž se tím stává pravomocným a vykonatelným. Celý text usnesení není zatím k disposici, pouze tisková zpráva Ústavního soudu.

Soudem zpravodajem byl František Duchoň, kmotry zjevně Carl Schmitt a Karl Loewenstein: formulace typu hodnoty reprezentované Dělnickou stranou lze podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu označit za neslučitelné s hodnotami českého právního řádu, na nichž Ústavní soud neshledal nic nepatřičného, dávají vzpomenout na nelehké období českého práva 70. let. I tehdy měl právní řád jasně vymezené hodnoty a kdo se s těmito hodnotami neidentifikoval, kupř. tím, že nosil dlouhé vlasy anebo se místo o Sovětský svaz zajímal o USA, byl předmětem represe právě tak, jako představitelé Dělnické strany.

Zbývá naděje, že zasáhne Evropský soud pro lidská práva a po kause Linkov bude mít tato země další prvotřídní ostudu a cejch státu, který nerespektuje ta vůbec nejdůležitější politická práva svých občanů.

Aktualisováno.
Text usnesení ve formátu DOC. Jeho obsahem jsem upřímně zděšen.

5 komentářů :

 1. Ono se to asi dalo čekat, včetně obsahu.
  Že US rozhodl prakticky ihned po volbách, to je také zajímavá náhoda :-)

  Miloš Pacák

  OdpovědětVymazat
 2. Děs, běs, hrůza.

  Soud byl nestranný, protože předchozímu návrhu na zrušení vyhověl. To je mi ale argument.

  Nejednalo se o hon na čarodějnice, jelikož proces byl veřejný. COŽE?

  A zbytek? Škoda mluvit

  OdpovědětVymazat
 3. Tak jsem si konečně našel čas a s oním usnesením jsem se seznámil. Jsem rovněž zděšen, tohle přeci Duchoň vůbec nemůže myslet vážně. Ač jsem velký kritik rozsudku NSS vláda v. Dělnická strana II, má alespoň elementární úroveň, kterou člověk od vyššího soudu čeká. Ten Duchoňův paskvil se směle vyrovná nejhorším výplodům okresních soudů.

  Doufám, že to DS požene k ESLP. Ten by snad českou justici mohl naučit spravedlnosti.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.