DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

20. 8. 2010

Z deníku straníkova XIX

Milý stranický deníčku!

Tak to vidíš: jeden by si myslel, že po volbách se naše Strana uzavře do sebe a v ústraní si lížíc rány z utrpěné porážky, bude vymýšlet, co podniknout, aby její značka přestala být širokou veřejností synonymisována se všemi těmi ošklivými nálepkami typu výstavní pitomci, jimiž jsme nyní – právem – častováni, a my místo toho vydáme tiskovou zprávu stylisovanou tak jedinečným způsobem, že pouhou mechanickou substitucí vznikne kopie communiqué někdejšího komunistického politbyra, od authentické nerozeznatelná – jazyk je ten samý. Teď už jen zbývá, abychom jeli na okraj Prahy slavnostně položit základní kámen k táboru pro bezdomovce (vzkaz pro stranické vedení: ne, to není vážně míněný návrh, prosím, nedělejte to). Ach jo!

A propos, Roman Joch. Moc dobře ho neznám, párkrát jsem ho viděl na akcích Občanského institutu, který jako one-man-show provozuje, nicméně rozhodně nepochybuji, že je to slušný člověk, který zcela určitě nemá nad postelí plakát s Mussolinim a v peněžence nenosí podobenku Franca, a obviňovat jej z fašismu je prostě a jednoduše sprosťárna. Amnesická místní media si už nevzpomínají, že označovat názorové odpůrce za fašisty byla běžná polemická figura praktikovaná komunisty (která bývá dodnes k vidění na marxistických webech, např. v Mladé pravdě), a tupě papouškují.

15 komentářů :

 1. Docela mne zklamalo, že jste Čulíkovi skočil na lep. Vy si vážně dokážete představit, že by KSČ citovala Poppera?

  OdpovědětVymazat
 2. O to přece vůbec nejde, jde o formu, a ta je strašlivá.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Krystlík
  Pan Joch píše ve svém blogu a ve website Občanského institutu, který řídí: "Fašismus je nacionální socialismus..." Je snad kvalifikován při takovém názoru radit premiérovi, o jeho ředitelování v institutu ani nemluvě? Předpokládám, že ani netuší, že nacionální socialismus je bohulibý český vynález!

  OdpovědětVymazat
 4. To ano. Ale Čulík trefil kozla.

  OdpovědětVymazat
 5. zcela určitě nemá nad postelí plakát s Mussolinim a v peněžence nenosí podobenku Franca,
  Fašistou člověka nedělá obraz Mussoliniho nad postelí, ale jeho postoje výroky. Já mám na hajzlu plagát s Leninem a taky nejsem kommunista.

  obviňovat jej z fašismu je prostě a jednoduše sprosťárna
  Nikoli. Je to přesná charakteristika pro někoho, kdo otevřeně uvažuje o možnosti přechodné pravicové diktatury, o ostatních jeho výrocích nemluvě.

  označovat názorové odpůrce za fašisty byla běžná polemická figura praktikovaná komunisty
  No a? Znamená to snad, že proto opravdové fašisty jako Joch nebudeme nazývat pravými jmény?

  OdpovědětVymazat
 6. Celkem pozoruhodné, Vodníku, že čistě hypothetická Jochova úvaha tě přivádí k amoku, a parlamentní strana, která má prosazení diktatury fakticky v programu (a která nikdy nikde neodevzdala moc porážkou v parlamentních volbách), tě nechávám klidným.

  OdpovědětVymazat
 7. Mě hlavně stále chybí jediný důvod proč Jocha obvinit zrovna z fašismu. Ani jedno jmenované není specialitou fašismu.

  OdpovědětVymazat
 8. Práce i hodnot OI (a taky KS a Drápalových K.Listů) si vážím dostávám jejich knížečky, ale připadá mi, alespoň z toho momentálně titulního rozhovoru, že si pan Joch prostě neváží jiných než čistě liberálních svobod, kterých naše (západní) společnost dosáhla.

  I třeba sociální práva mají slušný historický kořen vedoucí přes lidskoprávní pakty, přes chartu OSN, do období první republiky (první smlouvy Mezinár. org. práce při SN) a odtud třeba k dílu Pánů Konzervativců se sociálním cítěním 19. století z UK (Wilberforce,...) a odtud k sociálním prvkům evangelia i Starého zákona.

  Karel Vážný

  OdpovědětVymazat
 9. Roman Joch je hlavně nesmírně zabedněný člověk. A to píšu s vědomím, že s některými jeho názory nemám problém. Takoví mají u nás v poslední době zelenou, a pokud dokážou lézt do těch správných řití, můžou si dovolit i adoraci pravicové diktatury.

  A dokážu si představit ten cirkus, který by rozpoutala naše "nezávislá" média, kdyby si nějaký sociálně demokratický předseda vlády vzal jako poradce někoho, kdo by otevřeně volal po zavedení diktatury proletariátu :)

  OdpovědětVymazat
 10. http://www.denikreferendum.cz/clanek/5458-roman-joch-jako-inspirace-pro-levici

  Doplnění předchozího, nejsem sám, koho napadají stejné myšlenky...

  OdpovědětVymazat
 11. parlamentní strana, která má prosazení diktatury fakticky v programu
  Tím myslíš KSČM? Ona má opravdu v programmu "zavedení diktatury"? To vám Brusel dovolil? Já zírám! Já snad začnu EU ještě fandit...

  OdpovědětVymazat
 12. Ještě pro Mr. Yamato: Roman Joch není fašista. Nezapomeňte si přečíst diskussi! (I.Štampach 19.Srpna 2010, 21:36:13)

  OdpovědětVymazat
 13. OFF TOPIC: "Intelektuálem se stáváte v okamžiku, kdy dosáhnete jistého věhlasu ve svém oboru a je vám umožněno promluvit veřejně. Já jsem v tuto chvíli intelektuál, protože jsem napsal knížku, kterou jste vy posoudil jako nezanedbáníhodnou a požádal mě o rozhovor, ve kterém se ptáte na věci, které s ní a priori nesouvisejí." Co o tom soudíte?

  OdpovědětVymazat
 14. Díky za ten odkaz. Zajímavé, něco podobného bych napsal, kdybych uměl psát.

  Ten Štampach...ach jo, radši nic.

  Mimochodem, docela by mě zajímalo, koho si měl Nečas vlastně na pofiderní post poradce pro lidská práva vybrat, aby byli křiklouni spokojeni? Neužitečného idiota typu Kocáb? Já jsem rád za aspoň Jocha :-)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.