DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

31. 1. 2011

Dva zajímavé texty

Výtečnou úvahu o svobodě slova a jejím významu v dnešní době přednesl na setkání Rotary Clubu Adam B. Bartoš.

Nad důležitostí důvěry v právních vztazích se na Jiném právu zamyslel Jan Převrátil.

6 komentářů :

 1. Pokud se Bartoš shlédl ve Wildersovi, je to v mých očích pro Bartoše mínus bod.

  OdpovědětVymazat
 2. S Adamem lze temer ve vsem souhlasit... Az na Klause a Lisabon... :')

  OdpovědětVymazat
 3. Texty jsou pro mne predne zajimave tim, ze pusobi naprosto protikladne.
  Dva ruzne pohledy.
  Projev A.Bartose, ac vybrouseny, je vlastne v zaklade o neduvere k jinym, neduvere k systemu a proto je nutne se svobodne vyjadrit. S tim vubec nemam problem, v boji proti islamu je dulezity kazdy jedinec, sluzbu muze konat i velice nedokonaly vojak a neduvera k islamske ideologii je nejdulezitejsi.
  Zustava otazkou, jestli A.Bartos opravdu slouzi ceske demokracii svym zamerenim se na nejake neviditelne zlo, ktere v podobe NWO visi nad kazdym obcankem jako Damokluv mec. Pro pozorovatele to vypada tak, ze chce svobodu slova predne proto, aby sam mohl sirit sve naivni bludy. Bludy ovsem trestne nejsou a tak jeho nadseni ohledne pana Wilderse beru vdecne jako zavan zdraveho rozumu.

  Zcela jiny je clanek pana Prevratila. On se zameruje na zdroj, na mentalitu, ktera je hlavne o duvere. Systemovy fakt, ze kazdy obcan je v jadru slusny. Klicovy predpoklad dobre viry v cloveka. Toto, IMHO bude velmi tezke v Cesku zavest, neb celkova mentalita Cechu se vytvarela v poddanstvi a toto mentalni otroctvi preziva a preziva.
  Proto lidi celkove gravituji k rebelum, kteri casto neprinaseji narodni svornost a jen legitimuji jejich odpor k "vrchnosti".
  Jiste, zrovna v teto dobe korupce a krivactvi jsou neduvera, podezrivani a presumce zla plne opravnene, jenze musi byt konkretni, ne byt zalozene na nepodlozenych konspiracich...

  OdpovědětVymazat
 4. zvlastni, ze na jednu stranu abb, pokud si pamatuju, nekde ve svych textech kriticky poukazuje na zednare ... a vystupuje v rotary klubu, coz (v ceskych podminakch tim spis) je take velmi specificka pospolitost

  OdpovědětVymazat
 5. Taky jsem si vsimla, ze se pan Bartos kamaradi s nadnarodni, humanistickou organizaci propagujici globalni agendu a eticke standardy zapadniho trzniho sveta. Rotariani nevyzdvihuji motto :"Buh, narod, rodina.", ale vnimaji lidstvo celkove.
  Pozdeji jsem si tez uvedomila, ze tento vytecny proslov pana Bartose o svobode slova mi silne pripomina uvahy pana Wilderse, skoro jako parafraze. Posudte sami, toto je casta uvaha G.W.:
  .."Dámy a pánové, musíme bránit naši svobodu slova. Veškerou naší silou. Veškerou naší mocí. Svoboda slova je z našich svobod tou nejdůležitější. Svoboda slova je základním kamenem moderní společnosti. Svoboda slova je dech naší demkracie, bez svobody slova ztratíme náš způsob života a naši svobodu."...
  Nu, alespon ze cesky orator emuluje nasledovanihodneho mentora.:-)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.