Důležité upozornění!

Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné risiko trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

Il y a toujours un fameux singe dans la plus jolie et la plus angélique des femmes!
— Honoré de BalzacO neotřelý přístup k problematice genderu se pokusili na blogu Nautilus. Záběr tohoto bloggera je celkem vzato fascinující; bohužel, šíři ne vždy odpovídá adekvátní hloubka, s níž jsou jednotlivá themata pojednávána: téměř to někdy připomíná epistemologické závěry slavné cimrmanovské filosofie externismu.

Komentáře   

0 # cnemo 2008-11-20 20:25
Takže dělat si ze mne srandu se vám zachtělo:) Ještě, že neberu zas tak úplně vážně:)

A to jsem mohl s tím genderem ještě přitvrdit. Mám takovou teorii o manželství, jako podvědomém sexuálním handlu, ale už by bylo na feministy moc:)
0 # Tomáš Pecina 2008-11-20 21:27
Sem s ní: tento machistický blog nečte nejen žádná feministka, ale patrně vůbec žádná žena.
0 # Starý pán 2008-11-20 21:34
Ale čte ho jeden feminista. A víte, že poturčenec horší Turka:o)
0 # cnemo 2008-11-20 23:39
Ale není to nic objevného, tak zkráceně.

Muž: Potřebuje uspokojit pohlavní pud a touhu po přenešení vlastních genů do dalšího pokolení. Ale má značný problém, oplodnění ženy je velmi jednoduchá operace (optimisté tvrdí,že stačí 3 sekundy:) a on nemá (tedy až do nedávna neměl, ale to matka příroda nevěděla) možnost zjistit, že je ploditelem právě on.

Žena: Pud ji žene k tomu, mít dítě. Pokud má dobré saminičí znaky, má spoustu nápadníků a je velmi lehké se nechat oplodnit zvláště, když je technologie tak příjemná. Jenže musí vybírat pečlivě. Těhotenství je totiž velká investice, nejde jednoduše vrátit a ona bude v tomto období a krátce po něm potřebovat ochranu a podporu a zázemí. I poté bude potřebovat podporu pro své děti.

Výsledek: Manželstvím se provede blokace ženiny dělohy pro uskutečnění prozatelného přenešení mužových genů a zato žena dostane jistotu ochrany zejména v době, kdy je nejzranitelnější. Proto také manželova nevěra nebývá tak destruktivní, jako manželčina. Žena nemá biologický důvod žárlit na "nelegální" užití mužova spermatu pokud není narušena ochranitelská povinnost muže vůči ní a jejím dětem.

Je to docela dobře vymyšlený, oboustranně výhodný kšeft v němž většina rozhodnutí probíhá mimo naše racionální uvažování a proto si ani neuvědomuje, jak "nízké" jsou jeho pohnutky. Básníci mají žně, když nás žlázy s vnitřní sekrecí odměňují za správně provedený akt směřující k zachování rodu:)

Jiná teorie, vycházející přímo z kvantové termodynamiky říká, že příčinou manželství je entropie. S hromadícími se špinavými košilemi a ponožkami si chlap poradí opravdu jen opravdu stěží :))
0 # Tomáš Pecina 2008-11-21 05:03
Žena nemá biologický důvod žárlit na "nelegální" užití mužova spermatu pokud není narušena ochranitelská povinnost muže vůči ní a jejím dětem.

A už jste zkoušel vysvětlit některé žárlivé ženě, že její emoce jsou biologicky nepodložené?
0 # Starý pán 2008-11-21 10:22
"A už jste zkoušel vysvětlit některé žárlivé ženě, že její emoce jsou biologicky nepodložené?"

Třeba jako: "Neboj, já to nestříkám do ní" :o)
0 # cnemo 2008-11-21 14:21
Přiznám, nezkoušel, ale nápad je to dobrý:)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)