Doslechl jsem se, že ministerstvo obrany připravuje oslavu stého výročí vzniku československých legií, nákladem nějaké půlmiliardy korun.
Výtečně: za ty peníze se jistě konečně podaří zdokumentovat, co všechno legionáři na Sibiři ukradli!
Důležité upozornění!
Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné risiko trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!
Legie aneb Národ sobě
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Historie
- Počet zobrazení: 2536
Komentáře
Yamato-san ma pravdu, je ostudne, ze tito ouradove rozhazuji stovky milionu na takove pitomosti, zatimco na dulezitejsi veci se nedostava a stat zdime danove nevolniky stale vic.
Oldřich
Bohužel legionáři už nejsou v kondici nakopat papalášům řiť.
Stejně by někdo měl fundovaně zpracovat to "carské zlato", co se z něj pak stal "zlatý poklad republiky", který nakonec ležel (a možná přitom i trochu změnil podstatu) v Bank of England, aby byl nakonec Tošovským a spol. proměněn ve "vysoce likvidní dluhopisy"...
Dnes je v kursu Rakousko-Uhersko, monarchismus a dokonce i plíživá rehabilitace Protektorátu Čechy a Morava (který "nebyl tak špatný", srovnáme-li ho s "hrůzovládou komunistů a Rusů" po roce 1948).
Legionáři byli "dezertéři, kteří zradili svou zemi a rozkradli Rusko". "Praví hrdinové" bojovali vitam et sanguinem za svého panovníka a svou vlast. To, že šlo fakticky o velkoněmecké (a částečně velkomaďarské) zájmy (Rakousko v té době přestalo hrát svou úlohu ochrany Střední Evropy před Německem a Ruskem) ničemu nevadí. Žijeme přeci v německém prostoru a to dobré v naší kultuře je přeci německé. (Navíc mají dobrá auta a kvalitní potraviny.)
Kruh se uzavřel. Typický moderní Čech je opět Čechem rakouským, totiž čecháčkem. Rozmach a sebevědomí meziválečného Československa zemřely s meziválečnou generací Čechoslováků. Nakazili jsme se v roce 1938 a rok 1968 nám definitivně zlomil páteř.
Zjistěte si něco o našem cestovateli Fričovi z té doby. Ten byl sebevědomý a rozmáchlý, ale o té ČSR říkal něco úplně jiného.
Gogo se ve svém komentáři s opovržením vyjadřuje na adresu dnešních papalášů.
Jinak máte samozřejmě pravdu, A. V. Frič často (a bez důkazů) obviňoval čsl. vládnoucí politiky z obohacování se. (Beneš byl dokonce kvůli tomu interpelován v horní komoře parlamentu.)
Na druhou stranu - Beneš dle svého tvrzení odmítl požadavek A. V. Friče na místo velvyslance v Jižní Americe, údajně pro zjevnou neschopnost žadatele tento post zastávat.
Ale moje otázka zůstává, Starý pane. Jaká je relevance toho všeho?
RSS kanál komentářů k tomuto článku