Důležité upozornění!

Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné risiko trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

S čárovými kody pracuji, po informatické stránce, více než 20 let, a celkem mne proto zaujala technologie tzv. QR kodů, které dovolují označkovat předmět nebo místo, přičemž půvabem celé věci je, že taková značka se dá přečíst běžným mobilním telefonem, případně tabletem s fotoaparátem.

Aplikace QR kodů, jak by si ji představovali zadavatelé reklamy, na billboardech, inserátech, prospektech nebo na provozovách, mi arci přišla nepraktická a i když mám v mobilu hned několik aplikací, které čárové kody různých systemů přečíst umějí, nikdy jsem je prakticky nevyužil: to už jsem si spíš billboard nebo inserát vyfotografoval celý. Podobně slepou cestou jeví se mi používání QR kodů s VCF soubory na visitkách, což je ale dáno i ne právě šťastnou standardisací, resp. její absencí, pokud jde o formát VCF.

Až dnes, v časných ranních hodinách, jsem QR kody poprvé prakticky využil, a to na přihlášce, kterou si zájemce o členství v našem spolku bude sám moci vygenerovat na spolkovém webu. Na ni jsem umístil QR kod s kompletními informacemi o vyplněných údajích. Alternativně bychom mohli využít stejný postup, se kterým pracuje např. obchodní rejstřík, totiž veškeré vyplněné údaje ukládat do database a na přihlášku vložit pouze malý čárový kod s příslušným identifikátorem, ale mnou zvolená cesta se mi jeví jednodušší a elegantnější – a konečně mám důvod tvrdit, že QR kody nejsou mrtvě narozeným dítětem vhodným nejvýš pro technogeeky.

Aktualisováno.
Aplikaci lze vyzkoušet – a přihlášku do spolku si vytvořit – zde (nebo zde německy).

Aktualisováno.
Dnes byl spuštěn, obsahem i graficky dosud ne zcela dokončený, spolkový web.

Komentáře   

0 # jgIII 2015-04-21 16:18
česky jsou to tečkové kody. Tento překlad jsem vymyslel.
0 # jgIII 2015-04-21 16:24
Jinak moc hezká úprava přihlášky.
0 # Mormegil 2015-04-21 17:49
Nejsem si jist, jestli QR kód o takřka 1000 bajtech v takovéhle velikosti opravdu dokáže průměrný mobilní telefon jen tak přečíst, ale kdyby o to šlo, jistě by se našly příležitosti k drobné optimalizaci (třeba alespoň místo XML použít JSON)… :-)
0 # Tomáš Pecina 2015-04-21 18:18
Necítil jsem potřebu krátit, jistěže by to šlo – není nutný JSON, úplně stačí sekvence textů s vhodným oddělovačem, např. . Zkoušky nicméně dopadly výborně; kód se nebude číst mobilním telefonem, nýbrž softwarově: přihláška dorazí do žebráckého sídla, tam bude oskenována a poslána mi e-mailem, a já ji nechám projet softwarem.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-21 22:51
Nakonec jsem si řekl, co kdyby to nějaký nezodpovědný jedinec tiskl na jehličkové tiskárně, a ustoupil jsem. Aplikace je k časnému testování na applgen.sudetsti-nemci.cz/cs a totéž německy na applgen.sudetsti-nemci.cz/de.
0 # Philip Sudak 2015-04-21 23:13
Já to zkoušel a BlackBerry Bold 9900 Touch to nenačte.
0 # Wenceslas 2015-04-21 18:32
Všechno nejlepší k narozeninám, pane Pecino.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-21 22:50
Děkuji!
0 # Philip Sudak 2015-04-21 23:14
Také se připojuji s gratulací. A s přáním, aby registrace spolku nebyla jeho poslední činností.
0 # Báša 2015-04-21 23:13
Nevíte někdo o nějakym blogu o právu? Tady už je narváno ideologie jak v Haló novinách.
0 # Anonymní 2015-04-22 07:24
ReportLab – je to ta open source verze? Zajímavé, vypadá to, že s tím jde zlomit katalog, jenom aby to umělo CMYK. Řeknete k tomu, pane Pecino, pár slov, jak se Vám s tím dělalo? Pořád pokukuji po nějaké takové free knihovně…

Q.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-22 10:17
Katalog "lámu" většinou iTextem ale i RL to dokáže. Takto příkladmo embedduji XML (subclassuji Canvas).

class ModCanvas(Canvas):

def save(self):

metadata = PDFStream(dictionary=PDFDictionary({'Type' : PDFName('Metadata'), 'SubType': PDFName('XML')}), content=xml, filters=None)

self._doc.Reference(metadata)

if 'Metadata' not in self._doc.Catalog.__NoDefault__:

self._doc.Catalog.__NoDefault__.append('Metada ta')

self._doc.Catalog.__setattr__('Metadata', metadata)

Canvas.save(self)

S RL se mi obecně pracuje dost špatně, mám raději iText, který umí daleko víc věcí, včetně elektronických podpisů (je bohužel v Javě, tedy pro přímou integraci do Djanga se nehodí), ale v případě jednoduchých dokumentů RL/Platypus vyhovuje.
0 # Leon Kreutzfeld 2015-04-22 09:56
Dobry den, jenom technicko-pragmaticka poznamka k vykonu registrace:

“každá přihláška musí být opatřena úředně ověřeným podpisem žadatele, musí být podepsána elektronickým podpisem, který je založen na kvalifikovaném certifikátu vydaném akreditovaným poskytovatelem certifikačních služeb”

To bych interpretoval tak, ze musi byt splneny oba pozadavky. Tim se asi pripravite o vetsinu authentickych sudetaku, protoze babicky a dedeckove, a imho vetsina beznych smrtelniku elektronickym podpisum nerozumi, pripadne se jim umyslne vyhyba. I uredne overeny podpis je imho zbytecna prekazka, stacila by overena reference od existujiciho clena.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-22 10:13
Nečtete tu větu celou, jde o formulaci "A, B nebo C". V německé versi pak "A nebo B", tam k pochybnostem dojít nemůže vůbec.
0 # Leon Kreutzfeld 2015-04-22 11:23
Mate pravdu, formalne je to spravne. Ja jen ze jakykoliv proces nebo navod k pouziti, pokud neni jednoduchy a popsan “pro blbecky”, tak zvysuje risiko chyby. V tomto pripade se to projevi v mnozstvi zaslanych prihlasek.

Vase schopnost porozumet psanemu textu je na nadprumerne urovni, ale predpoklad ze ostatni budouci clenove jsou na tom stejne nemusi byt spravny.

Pokud se k Vam budou hlasit Ti co pouzivaji terminy “meating” pripadne “zavadove chovani”, tak to muze zpusobit nedorozumeni.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-22 11:26
Nejsme žádná massová organisace, vp. Kreutzfeld, přihlášku, prosím, berte jako první síto.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-22 12:00
Přikláním se k Vašemu názoru, vážený pane Kreutzfelde, že nejen babičky a dědečky na západ od Šumavy spolehlivě odradí ověřený podpis. V Německu, kde se nic s výjimkou rozsudků neposílá poštou doporučeně (ani nové bankovní karty ne!) nikdo nepochopí, proč se má vláčet na radnici k ověření podpisu, když tam třeba 35 let nebyl (konkrétní případ z mého okolí - měl 24 let propadlý pas a personální průkaz). Nebo k notáři, kde je ověření dost drahé.

Kdo je znám členům výkonného výboru nebo některému členu představenstva spolku, měl by mít možnost se přihlásit bez ověřování podpisu.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-22 12:05
Vp. Krystlíku, bez podmínky ověřeného podpisu budeme do měsíce řešit, co s přihláškami 15 Henleinů a 6 Hitlerů. Nebylo jiné cesty, bohužel.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-22 12:44
Oh, to je jednoduché! Je-li uchazeč o členství znám alespoň jednomu z představenstva a ten se vysloví kladně k jeho přijetí, zaznamená se to a přijme se za člena. Není-li znám nikomu z členů organizačních složek spolku, který by se k jeho ucházení se za člena vyjádřil, bude potřeba k projednání jeho členství doporučení alespoň dvou stávajících běžných členů spolku.

Až se bude ve spolku hlasovat, zkontroluje se oprávnění k hlasování jednotlivců, tj. zda jsou členy spolku. Tím je to vyřízeno navzdory Henleinům a Hitlerům. Jenže ověřováním podpisů nezabráníte tomu, aby se do spolku nedostalo x Mrkvičků a y Holoubků z řad českých šovinistů, kteří pak zbytek přítomné členské základny přehlasují. Co pak? Systém, že někteří kandidáta znají a doporučí, se jeví bezpečnější než instituce ověřeného podpisu.

Přípustná je i hypotéza, že do přihlašovacího procesu takto proniklo jen české pozitivistické vnímání práva. Další indicie: místo pro otisk prezenčního razítka na přihlášce, které vůbec nemusí být vyznačeno - orazit se datem podání může třeba druhá (čistá) strana přihlášky.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-22 12:52
Institut ručitele pochopitelně máme. Stačí jeden, ale při rozhodování bereme v úvahu i další informace o žadateli, pouhá záruka nestačí. Z prvních zkušeností mohu potvrdit, že stát se členem opravdu není snadné, kriteria jsou přísná a nepodaří se to každému.

Ověřený podpis zajišťuje, že žadatel má authentický zájem vstoupit, a zároveň je zárukou, že se do spolku nedostanou žádné "mrtvé duše".

Kolonka pro podací razítko je ryzí technikálie, která pro žadatele nemá žádný význam: pouze vidí, že jsme řádně vedený spolek s vlastním podacím razítkem!
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-22 13:20
Fajn. Ale každý, kdo je někomu, který je ochoten dělat ručitele a doporučí ho, znám, by měl být zproštěn od ověřování podpisu.

Měl byste uvážit, vážený pane Pecino, co je přínosnější. Zda občas nějaká mrtvá duše nebo ztráta solidního člena in spe, odrazeného od členství nedůstojností požadavku ověřeného podpisu. To působí s místem pro otisk razítka na přihlášce pro všechny žijící na západ od ČR odpuzujícně, jak muleta na býka.

Ověřeným podpisem se nevyřeší největší nebezpečí pro spolek: zahlcení členské základny českými nacionalisty.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-22 14:17
Podmínka úředně ověřeného podpisu byla ve stanovách od samotného počátku, od srpna 2009, a úvaha byla taková, že vstoupit k nám není to samé jako stát se členem Yacht Clubu Posseidon. Zde se stáváte certifikovaným nepřítelem státu, popíraje jako fikci jeho základní historickoprávní doktrinu. Je to minimálně stejně závažné osobní rozhodnutí jako uzavřít manželství, a možná i závažnější. Do našeho spolu se proto vstupuje po zralé úvaze, s čímž je ověření podpisu v souladu. Samozřejmě, vyžadovat totéž od německých členů, kterým nic nehrozí, se může jevit nepatřičným, nicméně nelze stanovit jiné podmínky pro ně a jiné pro české občany.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-22 23:46
To je sice krásné zdůvodnění, ale měl byste, vážený pane Pecino, se zamyslet hlavně nad otázkou, jak zamezit vstupu nepřátel, tvářících se jako sympatizanti Vašeho spolku. Zde je ověřený podpis k ničemu, zjišťování profilu uchazeče také k nanic (mimo jiné k tomu nebudete mít dostatek času, jeden měsíc nestačí k odhalení) - kryci legenda bude již předem připravena. Při nejbližším hlasování budete Vy s dalšími zakladateli přehlasováni a spolek rozpuštěn. Pojistky proti tomu máte ve stanovách slabé nebo v podstatě žádné.

Mohl jsem sice nějakou jinou vhodnou možnost přehlédnout, ale nejspolehlivější metodou je metoda normalizačně bolševická (pro neznalé:ČSSR od roku 1970): kandidát na členství + ručitel + povinná účast kandidáta na schůzích + tajný práskač-pověřený člen strany ze ZO KSČ donášející na členy a kandidáty vedení. Ve Vašem spolku by byl jen rozšířen počet ručitelů, není-li ručitel členem vedení spolku a upuštěno od člena strany zprostředkovávajícího vedení ZO náladu a situaci na pracovišti. Povinná účast by mohla být nahrazena neformálními pohovory (interviews) s kandidáty, kde by se zjišťovaly podle náznaků jejich skutečné názory tak, aby to zpovídaní netušili.

Máte snad jiný, lepší nápad? Nemáte-li, tak by se vše zjednodušilo na následující proces:

1. Pan Vocásek by chtěl se stát členem. 2. Kdo ho z vedení zná? 3. Jeden. 4. Doporučujete Vocáska tedy za člena? 5. Ano. 6. Přijímací komise hlasuje o přijetí Vocáska. 7. Vocáselk přijat, zaznamenáno do spisů, kdo se za něj zaručil.

V případě druhém je třeba doporučení dvou již stávajících členů.

Myslitelný je případ, že se za kandidáta členství zaručí i významná osobnost-nečlen SKSČMS.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-22 23:49
Poznámka: Pro každé pracoviště v rámci ZO KSČ byli jako donašeči stanoveni vždy minimálně dva členové KSČ. Co kdyby jeden byl nemocen nebo na školení atd.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-23 00:13
Vážený pane Krystlíku, KSČ na to měla svou tajnou policii, StB, která jim o každé osobě poskytla dostatek informací. My nic podobného dělat nemíníme, a prozatím se spokojím s konstatací, že proces prověřování každého žadatele o členství je skutečně důkladný. Proti nepřátelskému převzetí máme jedinou obranu, a to přijímat jen takové členy, kteří budou ochotni účastnit se členských schůzí.
0 # Anonymní 2015-04-23 09:17
měl byste, vážený pane Pecino, se zamyslet hlavně nad otázkou, jak zamezit vstupu nepřátel, tvářících se jako sympatizanti Vašeho spolku

Vůbec nejjistější je žádné členy nepřijímat. Anžto jak se přesvědčil jistý Vokamůra a ještě před ním jistý Bárta, tak i 9 členů může být moc. :-P
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-23 11:43
Ano, StB zde byla též. Státně partajní systém špiclování byl následující. Alespoň jeden člověk na pracovišti (v podniku), pokud možno nijak sympatizující s režimem, špicloval pro StB, dva členové KSČ byli určeni k donášení informací ZO KSČ. Oni partajní donašeči o sobě vzájemně věděli, kdo špicloval pro StB, nikdo nevěděl. Agenti StB působící v jednom podniku o sobě nevěděli.

Vážně tvrdíte, vážený pane Pecino, že ten, kdo se bude zúčastňovat členských schůzí, nebude hlasovat ve vhodném okamžiku pro rozpuštění spolku, což bylo jediným účelem jeho vstupu do něj? Ts, ts, ts!
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-23 11:49
Ještě poznámka ke předávání informací. StB informovala jen velmi vysoké orgány KSČ o jednotlivých lidech, ne o každé osobě, jak píšete. Nižší partajní orgány si musely shánět v rámci bdělosti a boje proti vnitnímu nepříteli informace pomocí svých vlastních partajních špiclů, kteří donášet dostali za partajní úkol.
0 # Anonymní 2015-04-23 12:09
Nebezpečí infiltrace či rozpadu na více skupin nelze nikdy úplně odstranit, tedy pokud má spolek více než dva členy. To je důvod, proč nizozemský Wilders nezaložil žádnou stranu, ale jen bezečlenné "hnutí".
Nebezpečí lze zmenšit jmenováním pana Krystlíka hlavním ideologem a pověřit ho permanentním prověřováním uvědomělosti členské základny.;)
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-23 12:27
Ti, kteří budou chtít zničit spolek, budou z principu věci nejuvědomělejší.
0 # Daniela 2015-04-23 18:35
Prehlasovani v zajmovem spolku je tezko mozne, pac subjekt k hlasovani je predem urcen a schvalen vedenim, ciliz nenaskytne situace, kde se o rozpusteni nebo rozpolceni rozhoduje.
Mimotoho, otcove-zakladatele by meli mit automaticke pravo na "veto"...
0 # Tomáš Pecina 2015-04-23 18:50
Nikoli, podle § 248 odst. 2 ObčZ, které nemáme ve stanovách upraveno jinak, si může zvláštní pořad jednání vynutit třetina členů. Právo veta mi nepřipadá právě demokratické, a naše stanovy ho neobsahují. Takže je jen na nás, abychom přijali loyalní členstvo a žádné rozvratníky a kverulanty :-)
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-23 19:54
Ano, trefil jste hřebík na hlavičku, vážený pane Pecino! Jenže úředně ověřený podpis je pro výběr loajálního členstva irelevantní, ba se jeví jako šikana. Spolu s místem pro otisk razítka na přihlášce vyvoláváte silný dojem nakaženosti bacilem české úřednické nadřazenosti nad kundschaftem - tedy u všech uchazečů se zkušeností dlouhodobého pobytu na Západě.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-23 21:56
Valná většina mých známých má dávno datovou schránku nebo elektronický podpis, takže se s ověřováním podpisu nemusejí obtěžovat.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-24 07:59
Datovou schránku míti je česká perverze nařízená úřady. Z ní plyne též potřeba mít elektronický podpis. Musíte si uvědomit, vážený pane Pecino, kdo budou uchazeči o členství ve Vašem spolku. Na jedné straně obyvatelé Česka zcela zblblí neustálou šikanou úřadů, takže pro ně požadavek ověřeného podpisu nebude nic neobvyklého. Na straně druhé to budou lidé z Německa se vztahem českým zemím, kde se ověřování podpisu k ničemu nepožaduje, ani na plné moci, stačí se jen podepsat, napsat místo a datum. Došlo to tak daleko, že úřady posílají korespondenci bez podpisu a bez razítka s tím, že dokument byl vyhotoven strojově. Tuto druhou skupinu spolehlivě od členství odradíte nebo disgustujete.
0 # gogo 2015-04-24 08:13
Pan Krystlík má pravdu v tom, že záškodník bude cíleně uvědomělý, aby se k vám dostal. Měli byste proto mít v přijímacím testu i soubor otázek, odhalující právě tuto škodnou. Zaměřit se na příliš radikální zájemce.
Měli byste to nějak sepsat, aspoň nějaké základní these, a nejlépe to stihnout ještě do konce měsíce. Protože Květnové these - to zní moc kytičkově a neúderně.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-24 12:25
Datovou schránku míti je česká perverze nařízená úřady. Z ní plyne též potřeba mít elektronický podpis.

Mýlíte se, vp. Krystlíku. K datové schránce elektronický podpis nepotřebujete, a je to úplně naopak: datové schránky jsou jednou z mála věcí, kde je Česká republika na světové špičce.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-24 12:27
Ad gogo: Jen se posmívejte. Pokud znáte dílo Trockého, měl byste vědět, že boj s kontrarevolucí nikdy nekončí, ba naopak se zostřuje.
0 # Leon Kreutzfeld 2015-04-24 12:55
“datové schránky jsou jednou z mála věcí, kde je Česká republika na světové špičce”

Aby taky nebyla, kdyz se jedna o nastroj zvysene kontroly a spiclovani statu nad poddanymi obcany. Souhlasim s vazenym panem Krystlikem, ze pro nabor do spolku to ma jednoznacne odrazujici ucinek.

A plati to dvojnasob pro spolek dissentujici od officialni statni linie interpretace historie. To je jako by uredne overene podpisy museli dodavat signatari Charty 77.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-24 14:56
Ovšem, odrazující účinek, o to přece jde. Každý musí vědět, do čeho jde.

S datovými schránkami nemáte arci pravdu ani vy: není na nich nic zvlášť nebezpečného, mít možnost poslat kterémukoli orgánu veřejné moci zdarma podání a od kteréhokoli podání pohodlně až do počítače dostat, to je jednoznačně výhodné. Odmítat datové schránky je podobné, jako když lidé odmítali automobily a řidiči tak byli nuceni najímat běžce s praporkem, kteří na blížící se stroj upozorňovali.

Omluvou vám budiž, vp. Kreutzfeld, jen vaše neinformovanost a pokročilý věk.
0 # Leon Kreutzfeld 2015-04-24 15:36
Vyhodne to muze byt pro lidi kteri si neustale dopisuji s urednictvem ze Zamku jako Vy vp. Pecina. Ale pro obycejne neinformovane uzivatele systemu pokrocileho veku to muze byt stejne nebezpecne jako mit zaznam v derave amateurske databasi DNA. Jeden aby se ustavicne bal, co mu v te schrance pristane. Dovedu si predstavit ze ze skutecnych zijicich authentickych obeti odsunu bude takovych drtiva vetsina.

Ale coz, treba hledate mlade, vzpominkami nezatizene spolecniky. Ne nadarmo se rika, ze spolecnost se nemeni tim, ze by stara generace zmenila nazor, nybrz ze vymre a mladi si vypestuji nazor jiny.

Vyvoj by se dal urychlit, kdyby se pomoci datovych schranek a elektronickych podpisu konaly volby.
0 # gogo 2015-04-24 15:49
A co teprve, kdyby ty výsledky zpracovával mistr Henych.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-24 16:28
Ad 14:56:

"Ovšem, odrazující účinek, o to přece jde. Každý musí vědět, do čeho jde." Tak ověřováním podpisu odradíte kvalitní lidi, ale natáhnete si tam idioty, kteří považují ověřování podpisu a místo pro otisk prezenčního razítka na přihlášce za cosi přirozeného. Do stejné kategorie patří i datové schránky, i když uznávám, že pro Vás jsou velkým přínosem ve Vašem boji s úřady. Ale ve státě, kde se stále převádějí peníze poštovními poukázkami (v BRD poštovní poukázky již cca dvě destiletí nejsou), kde důchodci čekají na pošťáka, až jim přinese důchod, nemajíce bankovní konto, kde beňáky neberou daňová přiznání ve všech dostupných programech, které jsou k mání na trhu (povinnost finančních úřadů v BRD), kde daňové formuláře jsou vrcholem nejasností a stupidity (německé daňové formuláře jsou jasné jak facka), by se mělo začít někde jinde než datovými schránkami.

Dále v Německu, kde hodláte získávat ovečky, se dotaz po čísle mobilního telefonu vedle čísla pevné linky (viz přihláška) považuje za faux pas, protože číslo na mobil si vyměňují jen velmi úzcí přátelé nebo je prostitutky dávají svým zákazníkům. Situace se vlivem mladé generace, která mnohdy ani pevnou linku nemá, pomalu mění, ale Vy oslovujete především střední a starší generaci v BRD, že?
0 # Anonymní 2015-04-24 17:34
Pánové, je to jistě vaše věc, ale mlátíte v tomto vláknu již několik dnů prázdnou slámu :-)

Q.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-24 18:06
Ad 17:34:

Ani ne, pane Q.! Jde o velkou cílovou skupinu - vyhnance z ČSR, Spätaussiedlery a naturalizované německé státní příslušníky z řad Čechů - kterým z formy páně Pecinovy přihlášky naskakuje husí kůže a spolehlivě je odrazuje od podání přihlášky do spolku. Obyvatel ČR se to netýká - ti jsou již natolik zblblí, že úřední zlovůli vůbec nevnímají.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-24 19:35
Svůj názor si klidně ponechte, vp. Krystlíku, ale takto mám zajištěno, že se do spolku budou hlásit pouze skutečné osoby se skutečným zájmem o vstup. Až si takový spolek založíte vy, můžete dovolit vstup vyplněním webového formuláře, my postupujeme jinak a jsme přesvědčeni, že dlouhodobě se tato opatrnost vyplatí.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-24 20:11
Nikde jsem neřekl, že vstup má následovat po prostém vyplnění formuláře z internetu ve website nebo jeho vytištěním, vyplněním a zasláním poštou. Ověřený podpis Vám nezajistí, že kandidát členství není z BIS, národovec a podobně. Místo místa pro razítko a ověřování podpisů jsem navrhoval systém jednoho nebo více ručitelů, což budete stejně při rozhodování uplatňovat. Mně to všechno připadá jako průnik české úřednické mentality, tedy blbosti do formuláře přihlášky.

Musím též vyslovit hypotézu, vážený pane Pecino, že předem věda jak odpudit zájemce z BRD jste podle toho koncipoval požadavky přihlášky.
0 # Anonymní 2015-04-24 21:42
BIS není hloupá. Nechá své infiltranty podněcovat diskuze o věcech jako je kulatost razítka, styl a barva formuláře, později o financích. Diskusanty se bude BIS snažit popichovat občasným odkazováním na jejich národovectví, neznalost gramatiky, úřednickou mentalitu, hloupost a blbost, na nevěrohodnost či zaprodanost ručitelů. Bylo by naivní předpokládat, že to ještě nerozjeli.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-25 09:57
Ad 21:42:

Co by tím BIS získala? Používejte mozek!
0 # Báša 2015-04-26 11:14
Gogo, znám člověka (je to výrobce rekvizit) který nejen že si na podvozku staré volhy postavil Rudého Putilovce. On má dokonce na pozemku zaparkovanýho i pojízdnýho Hakla. Po vytvoření příslušných tezí (s Vámi naznačeným termínem v podstatě nelze nesouhlasit) si tedy bude možno vybrat z jakého poklopu (vozidla) tyto teze přednášet a přihlášky rozdávat davu. Symboliky až po staříčkovo. Jen je škoda, že Tiger II by se asi sháněl blbě, ovšem co se bezpečí posádky týká (a to bude muset být priorita) byl by to vyloženě overkill.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-26 11:29
Vp. Krystlíku, předřečník chtěl elegantně naznačit, že kdyby nám BIS chtěla uškodit (a byla toho mocna), činila by tak právě oním způsobem, jak si počínáte vy. S kteroužto observací se, ač nerad, ztotožňuji.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-26 12:07
Vážený pane Pecino, či je to chyba, že máte tak hloupou přihlášku, která věrně odráží způsoby jednání obvyklé jen v Česku a v despociích? Kdyby byla koncipována chytřeji, nemohl by nikdo proti ní nic namítat.

BIS pokud bude mít zájem, zlehka překoná bariéru ověřeného podpisu. Týmž ale spolehlivě odradíte zájemce o členství z Rakouska a Německa a tak předem ztratíte část členstva, které by vyvažovalo členy spolku z řad BIS, případně jiné pošuky prodravší se do Vašeho spolku.

Po pravdě řečeno, kdybyste mě pověřil úkolem odradit zahraniční zájemce od vstupu do spolku, nevymyslel bych nic jiného účinnějšího než ověřený podpis, místo pro otisk razítka, spojení k mobilnímu telefonu místo obecného dotazu na nějaké telefonní spojení. Možná, že bych ještě pro odrazení připojil dotaz o výši ročního příjmu - jenže pak by to bylo příliš zjevné
0 # Tomáš Pecina 2015-04-26 12:37
Vp. Krystlíku, své hraběcí rady si račte vetknout za klobouk. Myslím, že vím, co dělám.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-26 16:48
Právě o tom pochybuji.
0 # Báša 2015-04-26 20:16
Revoluce požírá své děti...
0 # Anonymní 2015-04-26 21:33
Hospodský který chce mít plnou hospodu se nikdy neptá kdo je kdo a nalívá. Pokud v hospodě sedí komunisti, sudetáci, agenti minulého a současného režimu je to jedno hlavně se musí konzumovat. Jenže sdružení není hospoda a rozumní zahraniční členové budou jistě respektovat tuto obezřetnou vstupní kontrolu.
BIS disponuje krycími doklady a krycími adresy, ale nepovažuji je za aktuální nebezpečí. Odhaduji, že vyčkávají, protože na tahu je nové sdružení. Takto ze začátku by došlo k jejich vyzrazení krytí a pokus o diskreditaci nebo rozpuštění v záběhu je nelogické.
Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku podporuji a tak doufám, že příčina debat o agentech není o mě. Obvinění "jsi policejní agent" není neobvyklé a v jistých kruzích si na neustálé prověřování musíte zvyknout.
Kamínek
0 # gogo 2015-04-27 07:54
Kontrarevoluce sice nikdy nespí, ale ono jí nic neuteče, i kdyby si teď zdřímla. Je jen jeden druh škodné horší třídního nepřítele, zato, zdá se, přítomný i v tom nejmenším vzorku :-)
0 # gogo 2015-04-27 08:52
Ohledně BIS.. nedělejme si velké iluze o akceschopnosti, nicméně nějaké to teplé místečko na potírání extremismu by se mělo na český LM specializovat a to i včetně malého budgetu na placeného informátora. Nejspíš toho Josefa Vyskočila našli a obešlo se to i bez té zlatky a pohovoru :-)

Kluci budou muset stahovat přihlášky z domu, což je otrava, z práce by to majitel domainy poznal a přijít z formulářem s cejchem... na to přijde i hlava pana vachmajstra.
0 # Báša 2015-04-27 14:09
Co se práce služeb týká, žijete v ideálním světě. Žádná BIS, alébrž mezirezortní skupina.
To si takto jednoho rána příslušný vysoký důstojník nebo náměstek čehokoliv zasune malík do nosu a když jej vytáhne, má na něm zavěšenu mezirezortní skupinu. Ta se, na rozdíl od samostatných služeb, zodpovídá jen svému zřizovateli a neposkytuje žádné informace o metodách a krocích, krom porovnání zadání a výsledku, opět jen svému zřizovateli. Bývá přítomen jeden-dva kusy (analytici) od UZSI,dtto od BIS, někdo od UOOZ, příslušně zakonspirovaní agenti a internetové opice a pro ně nějací ti styční důstojníci.
Agenti něvědí, jaký je cíl akce, neznaji se navzájem ale vědí, co mají udělat a jediný, kdo ví vše jsou vlastně analytici, ty ale zbytek skupiny nezná rovněž.
Výsledkem jsou krádeže identit, internetové "popravy", rozklad neoficiálních struktur, přerušení vazeb mezi jednotlivci a skupinami cílů a podobně.
Měl jsem tu čest sledovat z první řady a nestálo to za to. A to se přeze mne jen jedna skupina pokusila dostat vysokého důstojníka, který vadil.
Btw, Gogo: Rudý Putilovec, nebo Hakl? A ta škodná, ta je hodně iniciativní. To máte recht.
0 # gogo 2015-04-27 15:55
Bášo, já bych asi začal klasikou - pár vozů vhodných do hradby, nějaké zvučné písně a odkoupit od AČR pár desítek Sa 58 + krmivo.
Prý jsou nadbytečné a chtěli je prodávat do zahraničí za 1000/ks. Tak to bych si hned 5ks koupil.

Vzhledem k tomu, komu jsou loyální naši papaláši, můžeme být vlastně rádi za neschopnost organizací typu BIS, UOOZ apod. Nebo máte představu, jak na to hledí rozhodující činitelé těch složek?
0 # Báša 2015-04-28 00:02
Gogo, mýlíte se v tom, že jsou neschopní. Naopak, to jsou velmi schopní operativci a analytici. Jenže s jejich analýzami si politici pravidelně vytírají pozadí a vidí-li tedy nebezpečí, zkouší ovlivňovat běh věcí sami, prostřednictvím agentů na Zamini a dalších ministerstvech a v podnikatelský sféře, páč dnešní loyajalita těhle složek už patří spíš myšlence nebo přeshraničním (či spíše transatlantickým) vazbám, než lidem.
Například plyšák nebyl selháním komunistickejch tajnej složek. Oni věděli, že Rusové (Jakovlev) něco chystají, protože tradiční socialismus už jim byl na překážku pro setrvání Ruska na výsledcích druhé války. Jenže Rusové je odstavili prostřednictvím strany a vlády a vítěznému postupu neosoc už nic nestálo v cestě.

S vozovou hradbou nesouhlasím, jedna taková stála nějakej čas u muzea a byla děsně děravá. Nehledě na to, že o přihlášky do SDL nebude zrovna rvačka a Putilovec, když už nic jiného, by vzbudil alespoň pozornost. Přímo to vidím před sebou: z poklopu vykloněný pan Pecina mává (květnovými?) tezemi a přihláškami, zatímco dole má vytažený stolek užitečný pan Krystlík a oblečen do slušivé polní šedi WH Gebirgsjäger podepisuje za čtyři hodiny už druhý výtisk svého celoživotního díla. V pozatí tiše a lyricky zní Hors Wessel Lied.
No řekněte, že Vás to nevzalo za srce jako mne.
0 # gogo 2015-04-28 08:36
Nechci vám kazit radost, ale autogramiádu nemůže postříšský podobčan pořádat sedě u podvozku Putilovce. Jak by to vypadalo.. zrovna v květnu!? Nemá ten váš známý aspoň vyřazenou říšskou sajdkáru s možností zástavby lehkého kulometu?
0 # gogo 2015-04-28 10:49
Nebo aspoň přiměřeně vybavenou Škodovku
www.youtube.com/watch?v=Px77jf84IVU
0 # Báša 2015-04-28 11:30
Chcete snad říci, že (post)říšský občan něco nemůže?! Může! Může dělat třeba... i učitele matematiky. A ještě k tomu dvanácterák! Člověče nešťastná, nevíte, že my nesmíme ani naznačovat?
Jinak mohu zainzerovat toho Hakla a pro možnost rychlého úniku před davy šílících zájemců i třeba KDF.
0 # Anonymní 2015-04-28 12:29
Gogo já si to zcela uvědomuji, dělám to i pro vás, aby jste vynikl. Snad vám moje poletování nevadí, stačí říci a už jsem nikdy nenapíši. Opravdu, domluvy jsem schopen.
Kamínek
0 # gogo 2015-04-28 12:41
Pane Kamínku, to bude asi nedorozumění. Jednak jsem tu pouhým trpěným hostem a pak, já jsem svým komentářem vůbec nemířil vaším směrem. Ani přímo, ani nepřímo.
Reagoval jsem na pana Pecinu ohledně kontrarevoluce a Bášu + anonyma ohledně BIS.
0 # mM 2015-04-30 12:50
Evtl. přihlášky od různých "vtipálků" (Henlein, Hitler) jsou slabým argumentem - lze je přece rovnou smazat. Elektronický podpis a jiné, v CZ obvyklé "vychytávky" a dotazy, pouze odradí zájemce o členství ze západních zemí. Průniku nežádoucích osob do sdružení ale nezabrání. Pánové Kreutzfeld a Krystlík mají pravdu.
0 # Anonymní 2015-04-30 22:14
Sokol v předsednictvu také není zrovna tím nejšťastnějším řešením.
0 # Anonymní 2015-04-30 22:51
Gogo, všechno je jinak, ale výsledek bude stejný. Pokud jsem nebyl označen vámi, tak jsem se tedy takto označil sám. No, raději být pozorný čtenář blogu o právu, než nemlčeti a přijít o zlato. Jak říká jedno přísloví.
Kamínek
0 # Anonymní 2015-04-23 20:56
Nejhorší je, že Krystlík je už od 70 let v Německu ilegálně... a teď mu bez dokladů nechtějí ověřit podpis. :-P
0 # Daniela 2015-04-26 22:33
Zajimalo by mne, jake vyhrady by meli zdejsi panove proti pragmatickemu navrhu .
Elektronickou prihlasku s e-podpisem bych nechala, jen bych pridala moznost postovni prihlasky.
Zajemce o clenstvi v Sudetonemeckem spolku by napsal dopis do centra v Zebraku s prosbou o zaslani prihlasky na svou adresu trvaleho pobytu (V Nemecku se prece musi povinne prihlasovat).. Posleze by zajemci byla zaslana prihlaska na sve jmeno a bydliste To je dost verohodna identita. Zadatel vyplni v prihlasce vsechny zadane udaje, podepise pravdivost a prihlasku posle zpatky do Zebraku.
Po schvaleni administratorem spolku pak zajemce obdrzi postou oficialni potvrzeni clenstvi ve spolku, s razitkem a podpisem vedeni...Jako takove zpeceteni...
Inge s Helmutem by si to pak v klidu doma precitali zkrze dioptricke bryle...
0 # Anonymní 2015-04-30 13:16
Poštovné by celý ten "trojspolek" přišlo na dost peněz.
0 # Daniela 2015-04-30 18:52
To je pravda, vydaje za postovne by zvysily naklady. Ale snad by takovych zajemcu nebylo tolik, kdyz vetsina by jednala elektronicky. Postovni cesta by byla jen pro ty zpatecniky, co nemaji pocitac, boji se elektronickeho podpisu a neocekavanych komplikaci, a podobne..Nevim, ale vazni zajemci by jiste poslechli prosbu, aby pro postovni odpoved zaslali i postovni znamky. Nemecke znamky plati i v Cesku, doufam..Jinak prosba o uhradu postovneho by byla zcela opravnena.
Neminim nikomu .kibicovat do organisace sudetskeho spolku, jen se vzivam do starych lidi, coz zrejme bude tvorit zakladnu sdruzeni...Vzdyt uz i mnoha detem ceskych Nemcu tahne na osmdesatku.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-30 20:09
Dvě věci, Danielo! Jediné, na čem se země eurozóny neshodly (ČR v eurozóně není), byl poštovní známky a to kvůli složitosti mezistátních úhrad při použití známek cizího EU-státu.

Poštovné nikoho nezruinuje, tedy ani Pecinův spolek - do EU-států je porto pod euro (25 CZK). Pokud spolek podlehne cz-blbosti (doporučeně, doručenka, případně do vlastních rukou), bude to dost drahé.

Horší je to s poplatky za ověřování podpisu. V Německu na radnici to bylo za 5 €, u notáře za cca 20 €.
0 # mM 2015-04-30 21:59
K čemu ověřovat podpis adresáta, když by přihláška z CZ došla na jeho řádnou adresu?
0 # Anonymní 2015-04-30 23:11
mM. Na naši druhou schránku dávám různá jména, Poštovní doručovatelka si zvykla. Navíc disponuji znalostí volných schránek v různých domech a stačí nalepit pouze jmenovku. Pokud si potřebujete vytvořit anonymitu, jsou i další snadné způsoby. Jeden nákup v drogerii a vyrobím jakékoli kulaté razítko. Bronson
0 # Daniela 2015-05-01 00:53
Jiste. I to je mozne. Overovani jmena-adresy muze byt v Nemecku nebo v jine civilisovane zemi, pro starsi zajemce, zkraceno na
1.Zadatel posle z internetu stazenou vyplnenou prihlasku do Zebraku.
2.Zebrak odpovi, po overeni bud povoli clenstvi, anebo zamitne.. Tento dopis musi dorazit na spravne jmeno a adresu. V krivackem Cesku zasadne odpoved doporucene, na poste, s podpisem stejnym jako v obcance..Zde je risiko pro predsednictvo spolku, ze ztrati podvodnym jmenem- nedorucenim - 35 korun za poslani odpovedi.
0 # mM 2015-05-01 09:52
ad 30/4 23:11 - Uvažoval jsem zahraniční adresy v západních zemích.
0 # Anonymní 2015-05-01 23:41
A nebo Helmut a Hilda. Jak neprekonané legendární album, Legendární Brněnské kapely Helmutova Stříkačka :-)
0 # Tomáš Pecina 2015-05-04 00:01
Tyto úvahy jsou založeny na nesprávné premise, že chceme získat co největší počet členů. Nechceme, stojíme jen takové, kteří mají o členství authentický zájem, což se mimo jiné projeví tím, že akceptují podmínku ověřeného podpisu na přihlášce.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-05-04 07:21
Splnění jiného bobříka než bobríka ověřeného podpisu není vyjádřením autentického zájmu o členství?
0 # Anonymní 2015-04-27 12:26
Letecký den ovšem skončil tragicky - jednadvacetiletý desátník Karel Červený ze Zbirohu se zřítil se svým letadlem a „během pěti minut zemřel na prasknutí lebky“.
0 # Anonymní 2015-04-27 16:17
Je to mimo téma.Ale Dovolte abych Vám popřál Vše Nejlepší, Hlavně zdraví a nepochybně obdiv jakým inteligentní způsobem bojujete proti naším oponentům a novodobým inkvizitorům.Čest že jste měl narozeniny, Den po Velké Historické osobnosti. Přání sice pozdě ale přece.:-) Blahopřeje Jan Vrabec

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)