Důležité upozornění!

Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné risiko trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

Miluji tyhle pokusy, jak se Češi snaží převzít zahraniční obchodní modely. Kupříkladu dnes: z čísla 777466995 mi zavolala dáma a představivši se jako Bratková z Telefónica O2, otázala se, zda hovoří s majitelem mého telefonu. Hovor byl arci krátký a ač to ze záznamu není patrno, ukončila jej ona a nikoli já, nejspíše poté, co jí došlo, že mi dnes nic neprodá, ani kdyby se rozkrájela podélně i napříč. Ano, miluji tyhle pokusy, jak Češi přebírají zahraniční obchodní modely…

Pro nedůvtipné – jsou-li snad mezi ctěným čtenářstvem tací – dodávám, že skutečný zaměstnanec Telefóniky velmi dobře ví, jak se jmenuje majitel telefonního čísla, na které volá, a rozhodně, ale rozhodně mi nebude telefonovat z aparátu patřícího dle prvního trojčíslí nikoli O2, nýbrž Vodafonu. Takže fail, zkuste to znovu, Bratková!

Komentáře   

0 # Anonymní 2013-09-25 17:22
3 vteřiny... Logika ve Vašem podání, p. Pecino, je neúprosná a geniální... :)
0 # Tomáš Pecina 2013-09-25 17:37
V závěru můžete slyšet, jak se nadechuji k dlouhému proslovu, vůči oné dámě asi ne moc lichotivému – a ona mi to takhle překazila! :-)
0 # gogo 2013-09-26 09:58
Moc nechápu tu explicitnost vůči Čechům. Vy víte, do jaké míry je pražské vedení české pobočky Vodafone skutečně české a jakou má míru volnosti vzhledem k procesům definovaným (zahraničním vedením) pro celou skupinu?

Stejný případ jsem zažil s T-Mobile, kdy prý tato společnost najala externí firmu, které předala čísla s požadavkem, aby zákazníka zpracovali na nějaké nabídky. Ti pohůnci neměli kompletní informaci, tak se taky ptali zda mluví s vlastníkem a rozhovor byl velmi podobný jako ten Váš - kde jste vzali moje číslo? -od TM -ten zná i moje jméno, takže nejspíš lžete ..... posléze dotazem na TM jsem se dozvěděl, že soudruzi z TM nedomysleli nelogičnost takového postupu, ovšem prý většině zákazníků to nepřišlo vůbec divné
0 # Tomáš Pecina 2013-09-26 10:09
Jestliže se představím jménem společnosti, za kterou nejsem oprávněn ve smyslu ustanovení § 20 ObčZ jednat, dopouštím se potenciálně i podvodu.
0 # Martin Sedláček 2013-09-26 16:55
Pane Pecino, tohle mne zaujalo. Jako bývalý pracovník v telemarketingu si osobně pamatuji početné případy, jak přišel klient s požadavkem na tvorbu telemarketingové kampaně a smluvně nás zavázal k užívání názvu jména jeho společnosti v rámci kampaně. Jak se zde tedy může jednat o trestný čin podvodu, když důvodem jednání bylo dodržování smluvních závazků dohodnutých a schválených oběma stranami? Rád si přečtu vaše zdůvodnění.
0 # Tomáš Pecina 2013-09-26 17:09
To je velmi prosté. Uvádíte druhého, v daném případě oběť marketingu, v omyl ohledně oprávnění té osoby jednat za vaši společnost. Pokud tak způsobíte škodu, může jít o podvod, pokud jinou než materiální újmu, o poškození cizích práv.
0 # Tomáš Pecina 2013-09-26 17:11
Korektní formulace zní: "Dobrý den, tady Bartková, volám vám v zastoupení společnosti Telefónica O2."

Nerozumíte-li tomu, nic si z toho nedělejte, jednaní něčím jménem a v jeho zastoupení si laici pletou téměř vždy.
0 # Marie Rausku 2013-09-28 11:03
Telemarketing je téměř teror. Stala se mi tato historka: pomocí telemarketingu se mě pán snažil přesvědčit, že si mám za 6euro měsíčně nechat zablokovat ostatní telemarketing, a už mě nebudou otravovat. Takže vzor mafie: "Zaplaťte nám za to, že Vás necháme na pokoji"
0 # Anonymní 2013-09-28 11:10
Dotaz k tématu: Ony existují šedé databáze telefonních čísel, které telemarketingové společnosti mezi sebou navzájem sdílejí nebo přímo prodávají. Z hlediska právního, ten kdo využije databáze čísel, které nikdo neměl právo využívat, dopouští se nějakého přečinu anebo jde veškerá odpovědnost na toho, kdo databázi prodal ? p.z.
0 # Tomáš Pecina 2013-09-28 11:31
Samozřejmě porušuje zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Ale ÚOOÚ se o to nestará, ten má na práci zajistit, aby obce nezveřejňovaly zápisy ze zasedání zastupitelstev, aby byly utajeny platy státních zástupců a aby Penc nemohl vystavovat registry EZO.
0 # Guy Peters 2013-09-29 02:58
aby byly utajeny platy státních zástupců
Nikoliv. Uklízeček.
0 # Anonymní 2013-10-09 15:49
"Opakovaná stížnost

Vážení pánové Tuscany, Hejlíku a Žůrku,

obdržela jsem Vaše sdělení k mé stížnosti, proto jsem se rozhodla reagovat a trvat na tom, abyste se mojí stížností znovu zabývali.

Musím přiznat, že s ohledem na pověst Vašeho úřadu a odbornou kvalitu úředních osob (viz k tomu blíže blog paragraphos.pecina.cz nebo soutěž Otevřeno x Zavřeno) bych byla spíše překvapena, kdybyste se mou stížností řádně zabývali a vypořádali se s obsáhlou argumentací. Namísto toho se alibisticky odmítáte stížností zabývat s tvrzením, že..."
0 # Anonymní 2013-09-28 15:41
Já mám spíše problémy s telemarketingem ze zahraničí. Češi se na mě dostanou málo kdy. Ale ujišťují vás, že je to úplně stejně hloupé jako u nás. Osobně podle aktivity honkongských prodejců akcií předpovídám nastávající krizi:)

cnemo

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)