Důležité upozornění!

Policie České republiky a šéfcensor Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara varují: citovat jakékoli texty z tohoto blogu způsobuje vážné risiko trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí!

Upomínka je, když… V normálním světě, tedy, je upomínka písemné nebo ústní upozornění na neuhrazený závazek po splatnosti. Což arci nestačí Pražské plynárenské, která mi dnes poslala upomínku předběžnou, pomocí SMS a v tomto znění:

F:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. S:Avizo pred splatnosti-Vazeny zakazniku, pripominame, ze splatnost vyuctovani za odber zemniho plynu ve vysi 16 740,00 Kc se blizi. Uhradte prosim pod VS 1737509851 na ucet uvedeny na fakture. Na tuto zpravu, prosim, neodpovidejte. Dekujeme. Vase Prazska plynarenska, a.s.

Věru dojemná péče o zákazníka: náklady minimální a spolehlivé naštvání klientely garantováno.

Komentáře   

0 # Marie Rausku 2015-02-05 10:40
Tak to mě fakt pobavilo! Na mě dokáží být zákazníci nepříjemní i za upomínku poslanou 5 dní po splatnosti (mnozí tvrdí, že je slušnost poslat upomínku až za 10 dní). Co by asi řekli na "upomínku před splatností"??
0 # Anonymní 2015-02-19 12:24
No neviem, mňa by to nejako neiritovalo, jedine ak to, že zdrojová adresa obsahuje "upominky". Mohli by to nejako lepšie formulovať, ale kope ľudí, ktorí občas naozaj zabudnú niečo zaplatiť, je taká SMS určite prospešná.
0 # Anonymní 2015-03-23 09:47
Tak já tohle považuji za chybu v softwaru pro odesílání "upomínek". Pokud by systém bral v úvahu platební morálku zákazníků v nějakém rozumně dlouhém uplynulém období, pak by těm, kteří platí včas (např. trvalým příkazem) žádnou "upomínku" vůbec neposílal. Naopak ten, kdo v posledním půl roce byl alespoň jednou v prodlení (zapomenout na složenku je opravdu jednoduché), by byl obeslán tímto avízem.
0 # Anonymní 2015-04-07 10:50
Vy nemusíte platit zálohy? Jak jste to dokázal? Diky za radu

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)